Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

dragonfly

  1. ContentBot

    Хардвер новости од минатата недела: Nvidia RTX 3050, Core i9-12900HK е побрз од М1 Max, Elite Dragonfly G3

    По две недели по ред со куп хардвер, оваа недела едвај да имаме нешто интересно. Најинтересните две вести се поврзани со две парчиња хардвер кои имаа први рецензии оваа недела: Nvidia RTX 3050 и Intel Core i9-12900HK. Nvidia RTX 3050 Core i9-12900HK е побрз од М1 Max HP Elite Dragonfly G3...
На врв Дно