• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

dns

 1. JensenInterceptor

  Што ми фали во поставките на мојата приватна мрежа?

  После малце копање по Интернетов ги собрав следниве линкови: https://www.howtogeek.com/221001/how-to-set-up-your-own-home-vpn-server/ https://www.howtogeek.com/131961/how-to-access-windows-remote-desktop-over-the-internet/ How to configure VPN connection in Windows 10/8/7...
 2. Lokvan

  CAPTCHA и проблеми со NAT-ирање на VIP, повик до корисниците да се жалат и да бараат премин на ipv6

  ^ ^ Преку глава ви е од замарање со вакви CAPTCHA заглупувања? Не ви се клика на квадрати со сообраќајни знаци за да можете да отворите рандом сајтови? Решението е да се јавите на 077 1234 сервисната линија на ВИП и да се пожалите на ова. Додека сте на линија, пожалете се и на DNS проблемите...
На врв Дно