Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

dns

 1. Commie

  Проблем со пристапување на домен на VPS

  После сто години сум пак на форумов овој пат само како обичен член :) Ако има некој што би знаел да ми помогне со IIS и DNS сервери и кафе ќе частам ако треба. Што е маката? За на работа имаме VPS сервер од Телеком закупен целоно менаџиран од наша страна. Серверот има 2 домени едниот главен а...
 2. Miki98

  Направете побрзо отварање на вашиот интернет преку DNS

  Здраво ит другари сакам да споделам пред неколку месеци и денес ги менував овие днс што се преферирана и алтернативна или кажана секундарна. Што забележив од овие днс? Откако го сменив на cloudflare 1.1.1.1 1.0.0.1 на рутерот,сите веб-сајтови,дури и форумот го отвара побрзо, дури и на speedtest...
 3. Foldalot

  Проблем со Google сервиси

  Последни 2-3 месеци, понекогаш кога отварам Google и неговите сервиси (Drive, YouTube...) знае да врти 10-15 секунди и да не отвори ништо. Па треба пак да се обидам, иако некогаш најефикасно решение е отпоново да пуштам browser-от. Како да се реши ова? До сега имам пробано refresh на browser и...
 4. JensenInterceptor

  Што ми фали во поставките на мојата приватна мрежа?

  После малце копање по Интернетов ги собрав следниве линкови: https://www.howtogeek.com/221001/how-to-set-up-your-own-home-vpn-server/ https://www.howtogeek.com/131961/how-to-access-windows-remote-desktop-over-the-internet/ How to configure VPN connection in Windows 10/8/7...
 5. Lokvan

  CAPTCHA и проблеми со NAT-ирање на VIP, повик до корисниците да се жалат и да бараат премин на ipv6

  ^ ^ Преку глава ви е од замарање со вакви CAPTCHA заглупувања? Не ви се клика на квадрати со сообраќајни знаци за да можете да отворите рандом сајтови? Решението е да се јавите на 077 1234 сервисната линија на ВИП и да се пожалите на ова. Додека сте на линија, пожалете се и на DNS проблемите...
На врв Дно