• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ddr3

 1. cgfreak

  G.SKILL TridentX 4GB DDR3 2400MHz CL10 1.65V

  Всушност се работи за сет 2x4GB, ама едната плочка има некој проблем и никако не успеав да ја проработам и затоа таа оди како дефект. Другата работи одлично и на 1600MHz кај мене со Auto сетинзи и на 2400MHz со X.M.P. Цена: 1200ден.
 2. cgfreak

  Продадено 16GB (2x8GB) SODIMM DDR3L - 1600MHz 1.35V

  Денес извадени заради надградба. Работат одлично, без никакви проблеми досега. Цена: 1x8GB: 1800ден. 2x8GB: 3500ден.
 3. Ficiani

  Проценка CPU, Motherboard & 8GB DDR3 RAM во комплет

  Проценка на следниве компоненти во комплет или поединечно би била повеќе од добредојдена: Intel® Core™ i5-6400 Processor - Intel® Core™ i5-6400 Processor (6M Cache, up to 3.30 GHz) Product Specifications GIGABYTE GA-B150M-DS3H DDR3 Motherboard - GA-B150M-DS3H DDR3 (rev. 1.0) | Motherboard -...
 4. -Ata-

  SODIMM RAM DDR3 2GB (од лаптоп)

  Продавам рам од лаптоп Асус К55 модулот е Hynix DDRIII 2GB-1600 цена 300ден
 5. ayahuasca

  Проценка Kingston HyperX FURY DDR3

  Здраво, ми треба проценка на две плочки: Kingston HyperX FURY DDR3 Black 2x4Gb 1866MHz CL10
 6. nikigo

  Продадено Рам мемории ddr3 - so-dimm, dimm, GPU

  Се продаваат две плочки рам: 1. ELPIDA DDR3 SO-DIMM 2GB Memory Ram PC3-10600S-9-10-F1 - 300денари 2. Patriot Signature DDR3 Module Desktop Memory PSD32G13332 (Green)- 400денари 3. MSI NVIDIA GeForce® 210 - 1000 денари
 7. MasteR_#0

  Купувам 8GB DDR3 1866Mhz HyperX Fury Blue

  Како што гласи насловот, ја купувам оваа плочка рам, идентична со оваа излистана во Анхоч, плава боја. Понуди пп.
 8. Daniel86

  Туторијал Asus Onboard RAM Disable

  Здраво деЌки, не ме бива многу за правење туторијали, но ќе се потрудам да бидам што пократок и појасен. Ова е една од посложените операции коишто може да се направат на еден лаптоп, па се решив да споделам, можеби некому ќе му помогне :) Ми стигна матична од лаптопче ASUS X454L со дефект не се...
 9. G4M3R

  Проценка 4690k+Z97 проценка

  Од темава истите делови се, ќе ве молам за проценка. Процесор - i5 4690k Mатична - Gigabyte Z97X Gaming 3 RAM - Kingston DDR3 1600MHz 2x8GB Low Profile (мислам дека тој е рамот но за сигурно ќе проверам деновиве) Понуди вон проценките слободно пуштете ми ги по ПП. Исто и ми одговара замена...
 10. RagingDemon

  Матична Gigabyte GA-H77M-D3H LGA 1155 + CPU Intel Core i5 2300, 8GB DDR3 1600 Corsair Vengeance RAM

  Продавам: Матична плоча Gigabyte GA-H77M-D3H Rev 1.1 LGA 1155 + процесор Intel Core i5 2300 + Генеричкиот 115Х кулер - 4999 ден РАМ меморија 8GB (2x4) Corsair Vengeance DDR3 1600MHz CL9 - 2999 ден Деловите се со истечена гаранција (за рамот не сум сигурен, али секако е купен во америките така...
 11. Ron0n

  Купувам серверска меморија 2GB DDR3 ECC Hyunix

  Купувам 4 парчиња од следната меморија: HMT325R7BFR8C - H9 T7 AB Производство на hynix, 2GB по модул, 1RX8, PC3 10600R, ECC серверска меморија за Dell R310
 12. dekomote

  Продавам 2x8GB DDR3 RAM 1866MHz

  Продавам 2 плочки - кит Kingston HyperX Fury Blue 2x8GB DDR3 1866 CL10 1.5V без гаранција, Цена: 4500ден. Локација: Скопје - Тафталиџе КонтактЧ 078/244-699
 13. sp1on

  SODIMM 8GB DDR3 1600 MHZ

  kako sto vika naslovot kupuvam 8gb ddr3 1600mhz za macbook laptop.. prodavam ili menuvam 2 plocki od 2GB DDR3 1600Mhz od samiot laptop pisete poraka ili na mail [email protected] blagodaram
На врв Дно