• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

чад

  1. FLEGMA

    Загадување на воздухот во урбаните средини

    Бравос и за тоа што не ги спомна филтрите на оџаците туку само „пепелта“ која требало дас е покрива. Дека работи на лигнит и дека тој истиот лигнит загадува енормно многу (за разлика од други термоелектрани) Само да го размрдам кроткојебецот од погоре и клима евангелистот кој тврди дека РЕК...
На врв Дно