• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

bandwidth

  1. spiritBreaker

    Ограничување на интернет пристап на рутер

    Здраво дечки, имам рутер TP LINK TLWR841N , и прашањето е следново: како можам да го ограничам пристапот на wireless да дава максимум 1mbps, додека на жичаната мрежа да си има нормален, неограничен пристап? пробав во DNS да направам address reservation (со МАС адреса, со се), тоа се си работи...
На врв Дно