Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

анкета

 1. D

  Мапирање на ИТ индустријата - издание 2022

  Во 2019-та инспирирани од како тоа што го прави StackOverflow, решивме да започнеме слично истражување на локално ниво наречено “Мапирање на ИТ индустријата во Македонија” преку метод на анонимна анкета во кое тогаш учествуваа повеќе од 1.000 лица и ни дадоа корисен фидбек за индустријата во...
 2. D

  ИТ Кариера истражување: Плати во ИТ индустријата

  Во изминативе години ИТ секторот во Македонија расте со голема брзина, затоа сакаме да добиеме увид во реалната состојба на платите, начинот и условите во кои работат програмерите, девелоперите, дизајнерите и е-маркетерите во Македонија. Иако ДЗС нуди просечна плата во ИТ индустријата...
 3. D

  Вашите мислења, спакувани во анкета... :)

  Вашите мислења се секогаш добредојдени. Овојпат, ги бараме во форма на анкета и статистика со цел да можеме да ги донесеме правилните чекори во иднина. Анкетата не е единственото нешто што ке го земеме во предвид, мислењето на голем број од членовите на форумот, како и досегашните пофалби...
 4. D

  Анкета: Од каде набавувате ИТ опрема?

  Која е вашата продавница по избор на локалниов пазар, ајде да направиме мала анкета... :)
На врв Дно