• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од vavio

 1. vavio

  Вируси во visual basic

  @darki мислам дека курс за програмирање во прилеп има, од микросан, ама не знам дали е за вб
 2. vavio

  Мала помош во ВБ6

  Би сакал да во VB6 да направам кога ќе ја стегнат сликата или копчето да ги однеси до некоја страница(на пример it.com.mk) дали би можел некој да ми кажи како да го направам тоа
 3. vavio

  Програмче за водење на евиденција на книги во БИБЛИОТЕКА

  aj ako sakate klaj te go surs kodo
 4. vavio

  Ми треба помош - таблица за множење

  nemam anti virus taka da mozis da mi ja dajs programat AKO SAKAS
 5. vavio

  Ми треба помош - таблица за множење

  pa mislam deka bratmi nema da pojdi do tolku da ja izbrisi programata.toj samo znaj da ukluci igra i to e to.
 6. vavio

  Ми треба помош - таблица за множење

  shto sakam da pravam ako procitas pogore malce ke vidis.zaradi bratmi e.ne ja znaj tablicata pa eve eden nacin za da ja nauci.
 7. vavio

  Ми треба помош - таблица за множење

  programot zosto mi e ?:D bratmi ne ja znaj tablicata pa eve eden nacin da ja nauci. mnogu sedi pred kompjuter i igra epa sega pred da igra :D neka ja resi tablicata :D pa da mislam ima kompjuter samo pred da igra treba tablicata da ja resi D: za toa da se iskluci ne znaj kako da...
 8. vavio

  Ми треба помош - таблица за множење

  Bi zamolil nekoj da mi napravi programce resavanje na tablicata. Zamislava mi e: ko ce se startuva windowso da se startuva i programava.no da ne mozi da se iskluci dur ne ja resi celi tablica za mnozenje. Da ne mozi da se zatvori prozorecot.Od koga ce ja resi neka se pojavi exit kopce i to e...
 9. vavio

  Problem so sata kontroler

  да имам закачено хард диск
 10. vavio

  Problem so sata kontroler

  jas imam maticna ploca elitegroup 848P-A7 (v5.0) mi javuva problem vo Device Manager ne mi go prepoznava sata kontrolerot. a na maticnata ploca imam 2 sata priklucoci koi ne mi gi pojavuva baram pomos
 11. vavio

  Safetly Remove Hardware (USB) Дали е потребно?

  obavezno mora da se koristi safely remove hardware bidejki mozi da se slici da pregori ili USB-to ili masinata!!!
 12. vavio

  AMD или Intel процесори?

  intel si e intel kaj si mozi amd so intel videte go videovo i uveretese http://videos.timekiller.com/index~show~media~vid~0337_Removing_the_CPU~trc~load.htm
 13. vavio

  Amazing Photoshop

  dobro e
 14. vavio

  Pixel:Photoshop во поевтина варијанта

  abe photoshop si e photoshop mu nema ramen najdobrata programa za obrabotka na sliki shto e dosega izlezena
 15. vavio

  Ваши Photoshop креации

На врв Дно