• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од psy-galactic

 1. P

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Луѓе во Мобеликс ми наместија заштитно стакло на Samsung S10 и после еден месец почна да се одлепува, кажете некоја друга мобилара каде местат попрофи стакла?
 2. P

  Македонски Пошти- општа дискусија

  Што се дешава више 5 дена стои во пошта, да идам понеделник да ја барам?
 3. P

  Македонски Пошти- општа дискусија

  Таа е, мада не е баш евтина, а гледам дека не работи тоа за следење пратки на мак. пошта.
 4. P

  Македонски Пошти- општа дискусија

  19.95 евра и бесплатна достава.
 5. P

  Македонски Пошти- општа дискусија

  Не се нормални производ од 19.95 евра ми го праќаат на царина.
 6. P

  VDSL @Телеком МК

  Еве резултати после две недели користење на оптичка линија на Телеком.
 7. P

  Предлог за таблет

  Јас како премногу задоволен корисник на Samsung Tab S2 8.0, би ти препорачал да биде било кој Samsung Tab S3,4,5e тие се тие премиум верзии.
 8. P

  VDSL @Телеком МК

  Стара рампа - Кисела вода.
 9. P

  VDSL @Телеком МК

  Луѓе да ве прашам дали на некој му има стигнато вакво писмо од Телеком за промена од бакар на оптика.
 10. P

  Македонски Пошти- општа дискусија

  Една пофалба до Singapore Post за 7 дена ми пристигна ранецот :)
 11. P

  Македонски Пошти- општа дискусија

  Што им значи ова дека ќе ја носат во 1020 - Карпош, а треба во Кисела Вода да ја достават.
 12. P

  VDSL @Телеком МК

  И јас го имам истиов рутер вајресот е жива катастрофа, ама го имам решено со дополнителен рутер.
 13. P

  VDSL @Телеком МК

  Рутеров како што гледам, има само 2 лан порти?
 14. P

  VDSL @Телеком МК

  Еве документ од Телеком за VDSL интернет :)
На врв Дно