• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

-={K-O-R-U-N}=-

Роденден
7 мај 1987 (Возраст: 35)
Локација
Скопје
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
VGA
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
Lian-Li Lancool 215
Mouse
Razer Mamba Elite
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ Dell U27" \ Dell U27"
Keyboard
Custom TKL Mechanical
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
OS
Windows 11 Pro
Прекар
KORUN
Професија
QA Engineer
Омилен цитат
Hello, I want to play a game...
Музика
Rap, Hip-Hop, Blues, Rock
Пол
Машки
Најчесто користени апликации
Games

Потпис

MGsRyaB.jpg

Следачи

Трофеи

 1. 137

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4
 2. 50

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!
 3. 100

  Зависност

  1000 пораки? Импресивно!
 4. 50

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.
 5. 40

  Никогаш доволно од вашата содржина

  Имате 250 позитивни реакции на вашата содржина.
 6. 25

  Гик

  Постирај 250 мислења.
 7. 30

  Ама ептен допадлив/а!

  Вашата објавена содржина доби позитивна реакција од 100 поени.
 8. 10

  Незапирлив/а!

  Напишавте 100 пораки. Се надеваме дека за тоа ви беше потребен повеќе од еден ден!
 9. 20

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.
 10. 10

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.
 11. 10

  Јас го тоа бендисувам

  Добивте 25 позитивни реакции на вашите пораки.
 12. 5

  Се допаѓате некому

  Некој некаде реагираше позитивно на некоја од вашите пораки. Продолжете така за да добиете повеќе!
 13. 5

  Прва порака

  Напишете порака некаде на сајтот за да го добиете овој трофеј.
 14. 10

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.
На врв Дно