• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Gaston

 1. Gaston

  Samsung паметни телефони - генерална дискусија

  Да, ама не ти е од оператор? Од оператор јок сеуште.
 2. Gaston

  Cyberpunk 2077

  42 минути? Абе ај не заебаај :D
 3. Gaston

  Intel vs AMD

  Значи се деси тоа што се претпоставуваше дека ќе се деси. AMD се повампире. Cите компании се алчни, АМД исто како во ерата на Атлон, еве сега пак се покажува дека е многу повише расипана и поалчна од Интел. Оваа генерација АМД има пре-пренапумпани цени - историјата се повторува. Сега да...
 4. Gaston

  Playstation 5

  Во право си. Се повлекувам, само прво да му одговорам на овој спинеров: Што тресеш бе? Уште е истата машина од гутенберг а? Уште сме на јаглен и уште сме на првите форми на ото мотори а? Земјоделецот што користи? Лекарот што користи? Економистите што користат? Само спинови ти е горниот пост...
 5. Gaston

  Playstation 5

  Барем big bang theory знаеме дека е комедија. Сочувство уште еднаш. Економист си? Од што си учел? Од книги? Кој ја направил машината за печатење? Кој го направил компјутерот на кој е пишувана книгата? Како си одел на факс? Облечен или гол? Кој ги смислил машините за плетење/ткаење/шиење...
 6. Gaston

  Playstation 5

  Дефинитивно не си инжинер. Сочувство.
 7. Gaston

  Playstation 5

  Ти очигледно не си инженер. Јас ќе ставам така како што е кажано - две цели од едното и едно цело од другото. А ти ќе тупиш глава со проценти кои освен што комплицираат ништо друго не постигнуваат. Затоа се вика - инженерите го создаваат светот, а сите други само го користат. Корисниците не...
 8. Gaston

  Playstation 5

  Јас ти се извинувам, @dekomote ми разјасни со овој пост што ти е муабетот: Така да, јасно ми е. Искрено, твоите математики ништо не ми појаснија каков е твојот мајндсет. Економска математика немам учено, само инженерска. Во мои очи знакот „:“ автоматски се претвора во дропка и тука завршуваат...
 9. Gaston

  Playstation 5

  Очигледно ти веруваш во ова, што да кажам.
 10. Gaston

  Playstation 5

  Отвори се земјо голтни ме. Сериозен си со ова? Абе ја се срамам што го гледам ова, се прашувам тебе како не ти е срам.
 11. Gaston

  Playstation 5

  33% е 2:1? Ако се зезаш ок, ако не се зезаш... тешко на Македонија со вакви аналфабети.
 12. Gaston

  Playstation 5

  Да а?
 13. Gaston

  Cyberpunk 2077

  Не ни помислив дека не знаеш, ми текна да се надоврзам на муабетот, пошто никој не се сети малце да пише него само на-ти-го дај-ми-го. Иначе, он топик, не ми легна играта... а баш и се надевав. Тоа па што е баговита мене не ми смета, туку некако бездушна ми се виде. Веројатно сум јанглаш, зашто...
 14. Gaston

  Cyberpunk 2077

  Постирано пред 10 години, ама сеуште валидно: SLI е технологија на 3dfx, а не на NVIDIA. Во случајот на 3dfx, тоа значи ScanLine Interleave, а кај NVIDIA значи Scalable Link Interface и начините на фунцкионирање се сосема различни. Кога пропадна 3dfx, NVIDIA ги купи, а со тоа ги доби и сите...
 15. Gaston

  Продадено Продавам тастатура Razer Cynosa Lite

  Продадена.
На врв Дно