• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од Galemk

 1. Galemk

  Оглас за копани карти - дискусија

  @geek22 Кај мене е таа карта и до ден денес без никаков проблем си работи како и многу други што ги имам земено од @Pane24 .
 2. Galemk

  Модификување на биос за копање

  На колку mV ги ставате мемориите? Мене не ми успева да ги симнам испод 950mV.
 3. Galemk

  Предлог Десктоп конфигурација до ~30к денари

  Малку над буџетот за монитор али верувај ми вреди секоја паричка овој монитор. Ипак џабе ти е цела конфигурација ако земеш кака монитор. Anhoch PC Market Online - Monitor 24" Dell U2417H UltraSharp FullHD, IPS, DP/mDP/HDMI
На врв Дно