• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Cicada

 1. Cicada

  Надувани цени на графичките заради mining

  Баш одлично :) Следно со дигитрони нека почнат да копаат мме :)
 2. Cicada

  Дронови - Регистрација и пријавување летови

  Иако не треба да се регистрира, пак добро е да се обратите во АЦВ за да ви дадат на писмено дека вашиот дрон не подлежи на регистраицја. Така, и да ве легитимира полиција ќе имате најдобро објаснување. Во спротивно ќе бидете на милост и немилост на нивното познавање на законот. Истото важи и за...
 3. Cicada

  Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

  да, и јас гледав пред скоро некој со Македонија играше на спортклуб. знам дека водеа еден момент и ги исклучив :) Даваат интересни работи некогаш таму.. :)
 4. Cicada

  Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

  Само кракувана :)
 5. Cicada

  Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

  View: https://www.instagram.com/p/CHY1ERarMbD/ Сликано со POCO F1, додека снимав видео од полетувањето.. сликата е во 1920х1080 сликана :) Како стоп фрејм од кадар.. доказ дека не секогаш е до уредот, 99% е до позиционирање и среќа да начекаш добар момент :)
 6. Cicada

  Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

  Night sight на Poco F1, кропната и сликана во многу лоши светлосни услови. Малку е чепната во Lightroom на Android. Поентата беа ТОПКИТЕ на сликата. од Smarter Every Day и Veritasium, едни од моите омилени канали на YouTube.
 7. Cicada

  Која игра ја плешаш во моментов?

  Може сака планинар да биде ама го мрзи да оди.. значи секој има различни побуди во животот не можиш така да гледаш на работите :)
 8. Cicada

  Red Dead Redemption 2

  @The_EvilLord Нека е со лесно играњето :)
 9. Cicada

  Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

  ајде со среќа :)
 10. Cicada

  Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

  but can you run it? :D
 11. Cicada

  Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

  Аууууууу машала машала :D среќа не видов порано да си ги завршам обврските, сега може рает да се трча :)
 12. Cicada

  Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

  Прашање: Спуштив PES2021 denuvo, од респектед торент... има пасворд на кракот и не успевам да го отворам.. помош некаква? Или сум наседнал на мамка пошто гледам дека нема „официјален“ крак...
 13. Cicada

  Која Denuvo игра чекате да биде кракната?

  Pro Evolution Soccer 2021.. :( Никаде ја нема сеуште освен да си ја искешираш 30еур на Steam :)
 14. Cicada

  Проблем со Kingston 250GB A2000 M.2 PCIe NVMe SSD

  Мој совет: Кога купувате компјутери од добри продавници, побарајте нека ви ги склопуваат. Некогаш едно кабле да е приклучено на друг порт (како шо мислам дека оваа ситуација е со сата каблите што проба да ги синка од две места) и ќе имате проблем. Колку толку си ја знаат дечките подобро...
 15. Cicada

  Intel vs AMD

  Нови стандарди поставија АМД.. F верзиите се баш така, испровоцирани од амд. А од друга страна амд уште си ги вадат G верзиите шо им поминуваат ОКЕЈ, а имаат далеку подобра графика од интеловата, кој шо пак од друга страна 80% од случаите луѓето го преферираат со графика, т.е. да не е F...
На врв Дно