• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од alkibijad01

 1. A

  Механички/дигитални собни термостати?

  Прошетај се до електрометал и купи си за 300 и кусур денари. Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
 2. A

  Проблем

  Температурите ги следиш? Куќиштето има доволен проток на воздух? Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
 3. A

  Избор на B550 матична

  Ако не е тајна колку чини и од каде? Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
 4. A

  Совет за бела техника-очајни домаќинки

  Веќе пет години користам вградна Bosch и сум презадоволен. Не е со автоматско отворање ама свири гласно кога ќе заврши :) Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
 5. A

  Совет за бела техника-очајни домаќинки

  Проветрувајте! Autocorrect sucks. Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
 6. A

  Графичка за i3-10100 + Deepcool DE 530

  Абе дете, убави луѓе ти кажуваат умни работи ама ти слабо разбираш. Прво купи си добро напојување, потоа ќе си купиш подобра графичка картичка. Би можел повеќе да пишувам сега како заради шкарт напојувања се расипуваат компоненти, ама не е тема на разговор. Sent from my moto g(9) play using...
 7. A

  Совет за бела техника-очајни домаќинки

  Проверувајте дома секој ден по половина час, чуда прави. Sent from my moto g(9) play using Tapatalk
 8. A

  Мислење за конфигурација

  И ако ја споредиме цената по која ги продаваш - 22000, со цената на 10700 во Анхоч - 20500, опцијата број 1 во моментов е најпривлечна. Имам само еден проблем - куса ми е чергата :) Sent from my Redmi
 9. A

  Проценка Cooler Master Hyper 212 Black Edtn RGB

  Со оригиналниот вентилатор и доколку не игра никаква улога во функционалноста скршеното пластиче - 2250 (10% помалку од продавница). Sent from my Redmi
 10. A

  Продадено Gigabyte AB350-Gaming 3

  Со оглед на тоа што плоча со b450 чипсет има од 3700 денари нова, оваа би ја проценил 2000 денари. Sent from my Redmi
 11. A

  Оверклокинг на Zen2 (Ryzen 3xxx)

  Пробај со друга графичка картичка. Sent from my Redmi
 12. A

  Cyberpunk 2077

  Малку надвор од темава, ама енгридиа колкав резил изедоа деновиве од сите оценувачи на хардвер... Тоа со пари не се купува. Sent from my Redmi
 13. A

  Проблем со нова конфигурација

  Да не ти е поврзан кабелот на погрешна порта? Sent from my Redmi
 14. A

  BSOD Clock Watchdog Timeout

  Пробај извади ја графичката и види без неа дали ќе се појави BSOD. Ако работи како што треба во safe mode може да е графика или некој драјвер. Sent from my Redmi
 15. A

  Windows 10 генерална дискусија

  Ме нема некој ден и девојчињата пак се жалат. Ако не ви се допаѓа Windows 10, не го користете. Има работи кои треба да се поправат и се поправаат полека полека. Sent from my Redmi
На врв Дно