1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

ВНИМАВАЈТЕ НА ОВЛАСТЕН АСУС СЕРВИС SYSTEM ONE ( ASUS SERVIS )

Дискусија во форумот 'Боречки клуб' започната од Speedster, 4 Февруари 2019.

 1. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  518
  558
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Ова треба слики од СистемОне да се направат, од тие 15м2, да се стават на сите социјални мрежи и мејлови на Асус страни и слично, со слики и од лаптопот твој како излегол изпоизгребан... Другар читам што ти се исподесило со лаптов во срце ме погоди.. Гледам и ХП го земале за сервис.. КАТАСТРОФА.
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 2. gamon

  gamon
  Gaining Experience

  277
  217
  15 Септември 2014
  bekrija
  AEK нема врска, пазарна инспекција само може да помогне.
  Ќе ги барате сет сервис....
  Системоне се тешки преваранти, додека кај сет имаше по некој незадоволен клиент кај овие не сум слушнал до сега да има бар еден задоволен.
  Иначе да си знаете државните позитивни прописи и закони се над интерните правила на фирмите, во мкд не смее да ти поминат повеќе од 30 дена (ако не смениле нешто скоро) на сервис, мора да добиеш нов уред.
   
  На Speedster и Krkac им се допаѓа ова.
 3. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  518
  558
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Нема барање сет, ако ти го отворат сет уредот губиш гаранција, мора исклучитевно само во систем оне да се однесе уред за сервисирање (за да си повлечеш гаранција)
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...