1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Телекабел оптички пакети

Дискусија во форумот 'Телекабел' започната од pipelin, 4 Јуни 2018.

1. TexasUS

TexasUS
    Gaining Experience

110
    65
    25 Февруари 2017
    Машко
    Па и имаш... Плаќаш за таа брзина. Зошто тогаш би нуделе оптички пакети кога не може да испорачаат. Ова со загубава на пакети ми мириса на проблеми со оптичката линија во некоја точка. Дали лошо спајслување кабли или некој сплитер заебава господ знае. Ај види од модемот ако може да извадиш basic информации за јачината на оптичкиот сигнал. Ако е тој надвор од границите очигледно ќе биде каде е проблемот.

Можеби па е и до модемот никад не знаеш со електроникава.

2. ARMac

ARMac
    Орган

5,483
    5,876
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Па незнам, немам потшано со телекабел ама сигурно ви пишува брзини до хх мегабита. Да не се навраќаме сега ова е стар муабет. Само телеком „до“ го држи на максимум и неотел.

3. Jovan.T

Jovan.T
    Intern

2
    0
    17 Јуни 2016
    Мене на вип стално ми е макс, само бед е што немаат добaр upload.

4. Perelovski

Perelovski
    Intern

1
    0
    6 Август 2018
    Машко
    Јас имам месец дена Телекабел оптика 20/20 најефтиниoт пакет и сум задоволен, во просек ги имам овие брзини DL: 18-20 Mbps / UL: 10-15 MBps.

Прикачени датотеки:

5. ARMac

ARMac
    Орган

5,483
    5,876
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Добро неколку мегабита не е страшно. Затоа е и поефтин. И телеком на 100/100 пакетите вади 95, мада торенти си влечат до 100 без проблем.

Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test

Сподели

Вчитување...