1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Телекабел никаква услуга?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од m3nka, 29 Јануари 2014.

1. bogoevski

bogoevski
    Unstoppable

1,685
    2,662
    29 ноември 2009
    Машко
    Сваштара
    Од четири причини ми одговараше да ставам интернет од Телекабел.
    Отидов во нивен продажен салон близу соборна, побарав да се приклучам, но добив одговор дека во мојата зграда немаат инсталација.
    Јас тврдам дека имаат, како доказ им приложив фотографија од ходник точно спроти мојата влезна врата има три сандучиња, две сандучиња брендирани од Blizoo и едно брендирано од Телекабел.
    Ми побараа број за контакт и никогаш не ми се јавија.

На Ceco му/ѝ се допаѓа ова.
  2. shemko

shemko
    Gaining Experience

231
    56
    15 Јули 2008
    Ne znam za Sk,ama vo Prilep zemaat tel,za kontakt i po nekolku denovi zvonat,gospodine koga i sto sakate da ve pruklucime,na mojata ulica pustija optika,i od nea 200m kabel. ( koakSIalenRG11)pustija za 4 priklzcoci za tv.Pa vidi sega ti seto toa vo 1 nedela.

3. hebocig

hebocig
    Gaining Experience

653
    139
    7 Јануари 2010
    Машко
    Ги исклучиле Atlas, Filmbox Extra HD и Filmbox plus. Па и ја поскапеле телевизијата 100 денари. Вреди да се префрлам на Вип?

4. FLEGMA

FLEGMA
    Epic

8,371
    12,478
    2 Август 2012
    Машко
    Сите ја поскапеа телевизијата. Односно и Кабелнет Прилеп ја поскапе за едно 100 денари.
    Бирокративе од Телеком се криви затоа што станаа неспособни и сега провајдериве се безобразни затоа што знаат дека сите оние што немаат оптика немаат избор.

Сподели

Вчитување...