1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телекабел никаква услуга?

Дискусија во форумот 'Останато' започната од m3nka, 29 Јануари 2014.

 1. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,653
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Од четири причини ми одговараше да ставам интернет од Телекабел.
  Отидов во нивен продажен салон близу соборна, побарав да се приклучам, но добив одговор дека во мојата зграда немаат инсталација.
  Јас тврдам дека имаат, како доказ им приложив фотографија од ходник точно спроти мојата влезна врата има три сандучиња, две сандучиња брендирани од Blizoo и едно брендирано од Телекабел.
  Ми побараа број за контакт и никогаш не ми се јавија.
   
  На Ceco му/ѝ се допаѓа ова.
 2. shemko

  shemko
  Gaining Experience

  231
  56
  15 Јули 2008
  Ne znam za Sk,ama vo Prilep zemaat tel,za kontakt i po nekolku denovi zvonat,gospodine koga i sto sakate da ve pruklucime,na mojata ulica pustija optika,i od nea 200m kabel. ( koakSIalenRG11)pustija za 4 priklzcoci za tv.Pa vidi sega ti seto toa vo 1 nedela.
   
 3. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  653
  139
  7 Јануари 2010
  Машко
  Ги исклучиле Atlas, Filmbox Extra HD и Filmbox plus. Па и ја поскапеле телевизијата 100 денари. Вреди да се префрлам на Вип?
   
 4. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,476
  12,647
  2 Август 2012
  Машко
  Сите ја поскапеа телевизијата. Односно и Кабелнет Прилеп ја поскапе за едно 100 денари.
  Бирокративе од Телеком се криви затоа што станаа неспособни и сега провајдериве се безобразни затоа што знаат дека сите оние што немаат оптика немаат избор.
   

Сподели

Вчитување...