1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Со што последно сте се подновиле? #2 (без компјутерски делови) (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од Fatal1ty_, 13 Април 2014.

 1. MarkoHF

  MarkoHF
  Practice makes perfect

  847
  1,114
  30 Септември 2008
  Машко
  Internet Marketing
  Thinkpad T450s 2015

  Intel Core i7 5600U (4MB Cache, up to 3.20GHz)
  8GB 4GB Base + 4GB (1 SoDIMM) Ram
  256 GB Solid State Drive, Serial ATA3 OPAL2.0
  Display Panel 14.0" FHD (1920 x 1080)
  Fingerprint Reader

  (Не е моја сликава)
  [​IMG]

  По нарачка стига за 30 дена пристигнува исто така и рецензија следува.
   
  На omegaRED и Oktar им се допаѓа ова.
 2. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,304
  4,519
  18 Септември 2013
  Машко
  И јас му се токмам на лаптопов, ај ќе те молам детали за како и од каде и колку пари во порака ако може?
   
 3. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  371
  480
  13 Јуни 2012
  Машко
  После долго дрвење што да земам... што да земам... Се одлучив за Xperia Z3. Презадоволен сум од телефонов. Земен од мобеликс.

  [​IMG]
   
  На Necromancer, FLEGMA, dejan_str и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,147
  4,856
  8 Април 2011
  Машко
  Xiaomi Mi4 LTE бел и Alcatel Idol 2S bel :D
  [​IMG][​IMG]
   
  Pane-G, Oktar и на theMAD им се допаѓа ова.
 5. theMAD

  theMAD
  Practice makes perfect

  1,074
  1,386
  6 Декември 2012
  Машко
  Студент
  deki cena i kako si zadovolen od istite? sakam da ja "pocastam" sestra mi so nekoj nov telefon
   
 6. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,147
  4,856
  8 Април 2011
  Машко
  Алкателот е 14900 во ВИП ама на претплата го земав за ич пари со субвенции. А Mi4 го земав oд Hi.com.mk , има цена на сајтот.
   
  На theMAD му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,147
  4,856
  8 Април 2011
  Машко
  Mi Piston Earphone слушалки од Hi.com.mk по препорака на the_maker , слушалките се ПРЕДОБРИ! Чистина, јачина, па дури и бас ефект на врвно ниво!
  Купени од http://www.hi.com.mk/index.php?route=product/product&product_id=281 Цена 1450 ден
  [​IMG] [​IMG]

  Спец
  LineControlYes
  LineLength1.2m
  CableCoreEnamelcopperline
  HornImpedance12~16Ω
  Sensitivity93dB
  PlugType3.5mmgold-plating
  RatedPower5mW
  Frequencyrange20-20000Hz
  ExecutiveStandard:EN50332-2
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,066
  3,713
  5 Декември 2009
  Машко
  Ми стаса денес од Али за 5 долари.

  [​IMG]
   
  На Oktar и theMAD им се допаѓа ова.
 9. dramallama

  dramallama
  Gaining Experience

  366
  259
  24 Јануари 2013
  Машко
  Sennheiser HD439 - купени од TNT IT Market, малце над 4000 денари.

  square_louped_hd_439_01_sq_music_portable_sennheiser.png
   
  На dzunko, Molec, gokica и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,108
  1,668
  30 Мај 2010
  Да се придружам и јас кон групата на корисници на

  Samsung Galaxy Note 4

  [​IMG]

  Верзијата со Snapdragon.
   
  На Molec, dejan_str, theMAD и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,108
  1,668
  30 Мај 2010
  LG NB300 Sound Bar

  9000 ден од Нептун

  Перфектно нешто. Конечно ги фрлив сите кабли :)

  [​IMG]
   
  Bazinga, FLEGMA, StalkeR и на уште 1 им се допаѓа ова.
 12. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  Од пред неколку минути. :) n910G со S805 :)
  [​IMG]
   
  На Necromancer и Molec им се допаѓа ова.
 13. STEALTH

  STEALTH
  Баниран/a

  474
  556
  22 Февруари 2015
  Машко
  Skullcandy Soundmine

  На подарок bluetooth звучник што поприлично грми...

  [​IMG]
   
  На omegaRED му/ѝ се допаѓа ова.
 14. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,457
  12,630
  2 Август 2012
  Машко
  Ме зачуди колку е гласно чудово и колку е способно да произведе бас.
   
 15. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,457
  12,630
  2 Август 2012
  Машко
  Од Neptun
  4000 денари (претходна цена 6400)
  BDP-S1200_left_A-a-4.jpg


  BDP-S5200A-550.jpg

  (сликите се од интернет)

  Најмногу ме развесели можноста за т.н. casting на Youtube (исто како кај Chromecast) и официјалната Android апликација за далечинско. Подржува Miracast, има вграден Wi-Fi, фино комуницира со TV-то па нема потреба да го користам смешно малото далечинско....
  Сликата е феноменална. Особено up-scaling-от
   
  На smole и tomaso им се допаѓа ова.
 16. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  Sony blu-ray плеерите се ненадмашни за парите.
   
 17. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  319
  265
  26 Септември 2007
  Машко
  Sennheiser HD419 вметнати во колекцијата на слушалки како реден број 7 :) , инаку на поклон од Германија , мислам се купени околу 50 евра

  Sennheiser HD419.jpg
   
  Teget, Oktar и на tomaso им се допаѓа ова.
 18. tomaso

  tomaso
  Practice makes perfect

  1,028
  1,541
  25 Јануари 2008
  Машко
  @dzunko сподели импресии од слушалките.Како звучат, да не има бас многу, што користиш за извор?
  И со здравје да ги слушаш
   
  На dzunko му/ѝ се допаѓа ова.
 19. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  319
  265
  26 Септември 2007
  Машко
  Еве по барање на @tomaso реков да кажам нешто за слушалките Sennheiser HD419 :
  - За изгледот би рекол дека се добро направени , многу добро лежат на главата и ушите и воопшто не замараат или нервираат иако подолго време ги носите - слушате .
  - Кабелчето е стварно тенко и малку изгледа евтино ако го гледате ама всушност е направено од квалитетен материјал кој не се превиткува ! ,
  - Звукот им е мек и добар со пријатни чисти високи тонови ,ама некако ми се малку тивки што малку ме нервира. Исто би рекол дека овие слушалки се повеќе за луѓе кои слушаат House , Dance i Techno музика тие би биле презадоволни со она што ќе го добијат , за мојот стил не се наклонети некако ( Rock , Metal , Blues itn ) . Да како што рече @tomaso баш басот е нагласен , што искрено ме нервира . Сепак немој некој да ме смета баш репер за звукот ( иако имам доста аудио опрема и троа повеќе слушалки :)) па според мене да го оценува звукот . Секој човек си има различен слух се разбира .Деновиве немав многу време , преслушав само околу 10- на албуми , а извор користев интегрирна звучна на ПЦ-то ( си ја продадов Creative XI-FI extreme) и сега сум со неа, исто ги преслушав на појачалото директно ( PM7001) и се разбира и на Samsungot S3 и според тие извори го пишувам ова . Отприлика накратко тоа би било , и уште да напоменам дека кога ги слушате погласно и другите околу троа ви ја слушаат музиката , што според мене е еден голем минус за Sennheiser .
  - Заклучок : Sennheiser HD419 се добри слушалки , не многу скапи , она што го добивате си ја оправдува цената . Од 1-5 оцена би им дал 4,2 :) , 5-ка сигурно не иако се Sennheiser . Донесени ми се на поклон од Германија иако планот беше да ми стигнат поскапи слушалки, и да не бидат поклон ама што е тука е . Значи од сето ова следи уште еден заклучок , а тоа е дека изгледа ќе ги продадам ( моментално и не ги слушам , така си стојат спаковани ) :) , па ако сака некој нека ме контактира по ПП . Мислам дека му помогнав на @tomaso а и на некои други , да му споделам импресии како што рече тој , па ете ...... то е то ( можеби ова сето требаше да биде во темата за Аудио опрема , па се извинувам ако згрешив)
   
  Oktar, Војвода и на tomaso им се допаѓа ова.
 20. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Си го подновив Ферарито со ново radio Pioneer Deh3000mp. Супер радио за уште по супер цена :)
  [​IMG]
   
  На FLEGMA му/ѝ се допаѓа ова.
 21. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,457
  12,630
  2 Август 2012
  Машко
  цена?
  mp3, нешто?
   
 22. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,314
  20 Февруари 2011
  Машко
  Цена 1.300 Денари- ЦД MP3 секако, во комбинациа со 1x Kenwood 10" и 2x DENVER CSP-5180 без појачало бар сега за сега... за понатаму се планира Kenwood 500W
   
 23. Војвода

  Војвода
  Unstoppable

  2,137
  3,485
  26 oктомври 2012
  Машко
  [​IMG]
  Со ѕверот од лево. :) Купено од едно човечко суштество за 23000. :)
   
  Nikola Sone, Necromancer, theMAD и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. omegaRED

  omegaRED
  Unstoppable

  2,280
  2,646
  13 Септември 2011
  Машко
  Проект менаџер
  zoom-bike-picture-7aebe82e5a3922fddbd3ecce4e278550.jpg

  Merida BIG.NINE 40 :)
   
  На Pane-G, FLEGMA, STEFF и уште 6 други им се допаѓа ова.
 25. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,443
  10,305
  23 oктомври 2012
  Машко
  Сега се мои :)
   
  На dzunko му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...