• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!)

AlexanderMK

Practice makes perfect
19 мај 2011
1,141
1,789
Скопје
Рударите почнаа да се ослободуваат од картите...
Ќе има карти со расцвилени фанови за ич пари,само треба 4ри очи отварање

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Фановите се далеку од расцвилени на картава(која има ладење од 1080ти) + има гаранција до 2021год, а со неа и фискална сметка.
 

Fredy

Unstoppable
12 октомври 2014
965
2,426
Skopje
Fredy's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-8700K @5.Ghz /Noctua D14
Motherboard
ASrock Taichi Z370
Storage
970 evo plus 500gb + Kingston A2000 NvMe 1Tb + SSD Samsung 850 pro 256gb
PSU
EVGA SuperNova 750 G3
RAM
2x 8GB DDR4 Kingston HyperX Fury Black @3000Mhz
Video card
MSI 3070 Gaming Trio X
Case
NZXT s340 Elite
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum
Keyboard
G.Skill Ripjaws KM780 RGB cherry mx brown
Audio
Sennheiser HD 518 + Kurzweil KS40A
Monitor
Asus RoG PG279Q 1440p 165Hz IPS
OS
Windows 10 Pro
Фановите се далеку од расцвилени на картава(која има ладење од 1080ти) + има гаранција до 2021год, а со неа и фискална сметка.
Абе за твојата не сумљам,за другиве зборам да отвараат очи

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
854
744
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
Sapphire NITRO+ RX 580 8GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10


CM Elite 343 mATX - 2500 од СЕТ.
 

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,258
8,516
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Склапам за син ми нов еко компјутер, па барав куќишта што има како/каде. Анхоч ги потрошиле тие SAMA што чинеа, нови нема. Најефтино а до некаде подобро е Deepcool Tessarac, па отидов до Сет и најдов MODECOM DEIMOS за 1440 ден. со еден 120мм вентилатор, а има и филтер на интејк на напојување. Куќаркава е прекрасна за low end. Земав и Asus H81-R што ќе иде во него - 2500 ден.

MODECOM DEIMOS | Modecom

Некои слики од нет.


 

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,326
4,421
Одлично куќиште Дејан. Го имам истото за кај брат ми, само со х110. За тие пари нема подобро куќиште никаде.

Со здравје нека си игра малиот. :)

Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
 

-={K-O-R-U-N}=-

Practice makes perfect
6 ноември 2012
1,747
1,768
Скопје
-={K-O-R-U-N}=-'s setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3700X / AMD Wraith Prism Cooler
Motherboard
ASUS ROG STRIXX B450-F
Storage
Kingston KC2000 NVMe PCIe SSD
PSU
Corsair HX1000 (full modular)
RAM
2 x 8gb G-SKILL Trident Z RGB
Video card
Gigabyte GTX 1080 ti Aorus Extreme
Case
NZXT S340 Elite
Mouse
Razer Deathadder Chroma
Keyboard
Asus Echelon Mechanical
Audio
Asus Delta Core \ HyperX USB Amp
Monitor
BenQ PD3200Q 32" \ LG 24"
OS
Windows 10 Pro
Ова спаѓа под компјутерска периферија? :)

Гејминг столче DXRacer W0-N (или хејтерски: канцелариска столица)
Купено од Yorcom, Хаг, Холандија каде што имаа цел салон со сите модели за тестирање, по официјалната цена.


dx1.jpg dx2.jpg
 

Sonic.01

Gaining Experience
5 јули 2016
131
312
Ова спаѓа под компјутерска периферија? :)

Гејминг столче DXRacer W0-N (или хејтерски: канцелариска столица)
Купено од Yorcom, Хаг, Холандија каде што имаа цел салон со сите модели за тестирање, по официјалната цена.


Погледнете го атачментот 66839 Погледнете го атачментот 66840
But can you do this? :D
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,214
4,423
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1

shifty

Модератор
5 септември 2009
1,033
1,345
shifty's setup  
Processor & Cooler
XEON X5670 & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS P6T Deluxe V2
Storage
Samsung 950 Pro M.2(PCIE), Samsung 970 EVO Plus 512GB M.2(PCIE), ...
PSU
Cooler Master Vanguard 850W
RAM
24GB (3x8GB) DDR3
Video card
EVGA GTX 1070 8GB ACX 3.0
Case
SAMA Black Widow
Mouse
Microsoft Classic Intellimouse
Keyboard
Microsoft Reclusa/CM QuickFire Rapid CHERRY MX Red
Audio
Creative X-Fi Titanium HD, Adam A7x, JVC RX-900
Monitor
HP Z38c & ACER XZ272U P
OS
Windows 10 Professional x64
Ај да мењаме плочки, и јас имам две плави две црни :confused:.
Јас имам 4 црвени 8-мици на 1866 CL10, ако случајно некој има 2 црвени нека ме контактира, сите 6 да се исти :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,096
Мислења
838,441
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно