• Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
216
231
Ако го земеш на фирма кога ќе одбиеш данок доаѓа 35.000 плус саатот. Тој може да се продаде 11.000-12.000 денари.
Значи телефонот доаѓа околу 23-24000 што е одлична цена.

Страшна понуда!
Испратено од SM-G770F преку IT.mk форум апликација
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,589
28,399
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
246
82
После ова со процесорите фијаското во Америка и Европа, следен телефон нема да ми е самсунг.
Плус, ценам телефон со 35 џекче
 

filipkir

Practice makes perfect
17 јуни 2009
1,099
1,549
За кое фијаско збориш?
Најверојатно збори за тоа како последниот снапдрагон во С20 и Ноте20 беше подобар во секој поглед во споредба со егзиносот. Американците добија телефони со подобар и побрз процесор од нас европјаните.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
1,952
1,458
Од кога постојат двата процесори во телефонот снапот беше подобар. Тоа не е ништо ново. Ама секогаш снапот излегуваше покус затоа што немаше подршка од дев заедницата.
 

mdeni

Unstoppable
24 септември 2012
3,842
3,543
Змија да те апне или магаре да ти го бапне со Самсунг. Секако си го обрал бостанот зелен.
 

dipetar

Gaining Experience
1 мај 2019
246
82
Најверојатно збори за тоа како последниот снапдрагон во С20 и Ноте20 беше подобар во секој поглед во споредба со егзиносот. Американците добија телефони со подобар и побрз процесор од нас европјаните.
Да. Плус батеријата американскиот модел ја држи подолго.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
1,952
1,458
На исти начин ли се тестирани?
И вилушки ако се тестираат за супа јадење не е битно која држи повеќе супа. :D

Ок се тестовите ама да не се зимаат како меродавни. Јас не сум имал ни приближно батерија со моите телефони и телефоните што ги имаат околу мене луѓето како тие тестови.
 

DrMTR

Guru
27 март 2014
6,711
6,731
www.mikrotikmacedonia.net

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,589
28,399
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Exynos 1080 има A78 ци, тоа се 2 генерации скок vs 990, ќе лета.
 

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,713
2,226
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Exynos 1080 има A78 ци, тоа се 2 генерации скок vs 990, ќе лета.
Ова звучи као 990 да е спор ;) ... секако ќе лета но најзначајно е ефикасноста која мислам дека овој пат S21 ќе треба да држи добри два дена.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,589
28,399
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Ова звучи као 990 да е спор ;) ... секако ќе лета но најзначајно е ефикасноста која мислам дека овој пат S21 ќе треба да држи добри два дена.
Зборам од аспект на апгрејд, далеку од спор.
 

Futurelakimens

Practice makes perfect
12 април 2017
1,654
1,055

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,587
1,174
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Ништо моќно. Ќе менуваш батерија на 6 месеци и тоа е.
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,458
651
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

gremlin

Unstoppable
18 октомври 2009
2,713
2,226
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 10750H
Motherboard
Intel HM470
Storage
ADATA 8200 Pro 512GB
PSU
230W
RAM
16GB DDR4 Hynix 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 2060 6GB
Case
ASUS G712LV
Mouse
SteelSeries Sensei
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
17" BOE 120Hz TN
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Ништо моќно. Ќе менуваш батерија на 6 месеци и тоа е.
Од каде оваа информација? Си мењавал батерија на S8/9/10/20 на 6 месеци ти?

Кажаа веќе, S21 ќе биде одличен уред како целосен пакет и ќе ги подобри и неколкуте работи за кои се фаќаа за S20 серијата поготово јас зборам за батерија особено за обичниот S20 бидејќи плусот ми вади 24 часа батерија без проблем минимум а не за "фијаското" со ексинос што според мене надвор од бенчмарци е 0 валидно.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,587
1,174
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Од каде оваа информација? Си мењавал батерија на S8/9/10/20 на 6 месеци ти?

Кажаа веќе, S21 ќе биде одличен уред како целосен пакет и ќе ги подобри и неколкуте работи за кои се фаќаа за S20 серијата поготово јас зборам за батерија особено за обичниот S20 бидејќи плусот ми вади 24 часа батерија без проблем минимум а не за "фијаското" со ексинос што според мене надвор од бенчмарци е 0 валидно.
Јас не, сестра ми на Ѕ8 веќе три батерии во година ипол. Користи вајбер месенџер и фејс само, ништо друго.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,676
Мислења
830,323
Членови
28,680
Најнов член
Ljubac
На врв Дно