• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продавам разни компоненти

  • Ја почнал/а темата
  • #1

martinmax

Gaining Experience
1 март 2013
169
184
Skopje
Се продаваат:

1. Raspberry PI 2, Music Streamer, опремен со IQAudio DAC+ (Buy a IQaudio DAC+ – Raspberry Pi), специјална кутија (налик оваа само црна Case IQaudIO Raspberry Pi-CASE+ - transparent), оргинално напојување. Без гаранција.
Цена 2500 денари
2. Mikrotik hAP Lite MikroTik, до сега не е употребуван, гаранција истечена.
Цена 800 денари
3. GSkill KM570MX со Cherry MX Brown свичеви (KM570 MX, Cherry MX Brown-G.SKILL International Enterprise Co., Ltd.)
Цена 3000 денари
4. Steelseries Apex 100 Apex 100 Backlit Anti-Ghosting Membrane Gaming Keyboard
Цена 2000 денари
5. 87x Свичеви Gateron Brown, користени 1 недела
Цена 1200 денари

Не праќам по карго, преземање од Скопје, Аеродром.
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #8

martinmax

Gaining Experience
1 март 2013
169
184
Skopje
1. GSkill KM570MX со Cherry MX Brown свичеви (KM570 MX, Cherry MX Brown-G.SKILL International Enterprise Co., Ltd.)
Цена 2900 денари
2. Steelseries Apex 100 Apex 100 Backlit Anti-Ghosting Membrane Gaming Keyboard
Цена 1800 денари
3. 87x Свичеви Gateron Brown, користени 1 недела
Цена 1100 денари
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

martinmax

Gaining Experience
1 март 2013
169
184
Skopje
1. GSkill KM570MX со Cherry MX Brown свичеви (KM570 MX, Cherry MX Brown-G.SKILL International Enterprise Co., Ltd.)
Цена 2850 денари
2. Steelseries Apex 100 Apex 100 Backlit Anti-Ghosting Membrane Gaming Keyboard
Цена 1700 денари
3. 87x Свичеви Gateron Brown, користени 1 недела
Цена 1050 денари
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,050
Мислења
837,603
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно