1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Препорака за машина за перење на алишта

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од FLEGMA, 6 Март 2018.

 1. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,761
  842
  3 Март 2018
  Не дека секогаш шета, ама на пример да ставиш некоја јакна потешка или ќебе ако не се балансира ќе замине. Бекото е упола од бошот во цена...15 мислам дека ја зедов.
   
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,057
  3,483
  18 Април 2007
  LG direct drive не се слуша дека работи а и не се скапи.

  гОЈДО чушкопекалник само од БГ, што потежок тоа поубаво. Идеалниот примерок треба да може да замени тегови на бенч.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,761
  842
  3 Март 2018
  mojve zele nekoja kanta, sao cadi, ni gree ni pece, se poletale deka bila 9k, znaci isp9od 30k izgleda nisto ne se naogja ni za piperki, ne pa zagreenje. mnogu bitno e da ima dodaten vozduh ozgora, ne znam strucno kako se vika ama eve video po koe mozes da se orientisas ( sega primetiv deka sum latinica, me mrzi da prekucuvam)

  View: https://www.youtube.com/watch?v=701ydLxZuMQ

  ова е многу битно, сега ако е само за ќушки тие плеханите :)
   
 4. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  350
  177
  11 Јануари 2010
  Имам една таква фаворит евтина и супер работи едно 7-8 години.
   
 5. Justice for All

  Justice for All
  Gaining Experience

  218
  135
  10 Септември 2010
  Машко
  Што е уствари разликата помеѓу Direct drive и било кој друг инвертер мотор. Јас колку што гледам Direct drive им е само маркетиншки термин за инвертер мотор.

  Најефтината ЛГ им е оваа (20к).
  Најефтината со инвертер е 14к.

  Не знам што е ќарот ако доплатам уште 100 евра.
   
 6. Oktar

  Oktar
  Epic

  3,412
  10,184
  23 oктомври 2012
  Машко
  Direct Drive значи дека моторот е поставен директно на бубањот и нема елементи на пренос со каиш и слично, а инвертер мотор значи дека е степ мотор, т.е. не е само старт стоп туку има различни брзини. Инвертер моторите се генерално поиздржливи и поекономично, затоа и најчесто каде што има инвертер има и 10 години гаранција ама само на моторот. Директ драјв е добра опција затоа што ги намалува вибрациите значително и ја смирува машината, ама негативна страна е што во случај на дефект на моторот/бубањот/лагерче некое или дихтунг нема оправка, се мења комплет.
  Според мене инвертер е обврзна карактеристика, а директ драјв нот несесерали ако машината е висока класа и е доволно тешка. Јас имам бош некоја серија 9 или така нешто и тоа 9 најверојатно значи дека е 90+ кила. Не мрда и топ е.
   
  На Justice for All и Маша им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...