1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Помош за мобилни - прашања - совети -генерална - дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од alekcackko, 29 Август 2012.

 1. Emil Nikolovski

  Emil Nikolovski
  Intern

  32
  7
  28 Април 2016
  Машко
  Ликовњаk

  View: https://www.youtube.com/watch?v=ISTDFrkQP20

  Интересно видео, ме чуди како е 5 Plus вододпорен кога никаде не пишува дека е, или можеби пишува само ја не сум видел.
   
 2. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,603
  1,836
  25 Март 2013
  Машко
  За да го сертифицираат за отпорност на вода треба да платат, а ова е буџет телефон на кој речиси и немаат заработка.
   
 3. Emil Nikolovski

  Emil Nikolovski
  Intern

  32
  7
  28 Април 2016
  Машко
  Ликовњаk
  Ако е буџет телефон зошто го направиле вододпорен без сертификацика тоа ми е чудното.
   
 4. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,777
  4 Септември 2008
  Тоа е тоа. на 6'' екранче без тастаура и маус, револуција.
   
 6. krema

  krema
  Professor

  10,022
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ако има тастатура и маус не би бил мобилен.
   
 7. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,777
  4 Септември 2008
  Сакам да кажам дека скроз си хендикепиран на телефон да гејмаш.
   
 8. krema

  krema
  Professor

  10,022
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
  За Кенди креш сага нема потреба од влезни единицi. :D
   
  На hebocig му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,777
  4 Септември 2008
  ЗА Кенди креш не ти треба "гејминг телефон"
   
 10. krema

  krema
  Professor

  10,022
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
 11. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Не тоа е муабет за во друга насока, него дека таква реакција имаше тогаш за телефонот на Razer па кога го видов ова ми дојде смешно, спреми се за гејминг категорија и кај мобилните телефони :).
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 12. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,777
  4 Септември 2008
  Јас мавам сеир, а некад и ми иде на живци признавам - али тешко дека ќе влезам у butthurt мод ради уредиве, кој сака snake oil ќе си земе и така...идемо даље, следните ревизии ќе бидат со ргб и така.
   
 13. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  161
  170
  14 Септември 2016
  Машко
  Во Азија многу се гејма на телефони, си знаат што прават. ;)
   
  На Avid и NecrotoX им се допаѓа ова.
 14. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,075
  26,777
  4 Септември 2008
  Така е, кога ќе праиш ордер?
   
 15. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Mobile e-sports, it's a thing :)

  touch-esports-1483731574.jpg
   
  На Krk198 и Avid им се допаѓа ова.
 16. Avid

  Avid
  Guru

  4,170
  6,214
  21 Јануари 2009
  Зошто мора да го свртиш на лично ниво?
  Корисникот си дава свое видување зошто ова е добра одлука на компанијата.
  Дали ако ние не правиме ордер, не треба да ги произведуваат?

  Илјада пати си ги фалел Самсунг за работи кои не ги користиш ти лично.
   
  На SiPy`, ivan88, moongose и уште 4 други им се допаѓа ова.
 17. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,474
  12,646
  2 Август 2012
  Машко
  psyside ..брате.
  Понекогаш си многу тежок! Ама стварно :)
   
  На Krkac и DarthJe5us им се допаѓа ова.
 18. who123

  who123
  Intern

  33
  4
  16 Јуни 2017
  Машко
  Huawei P10 Lite или Samsung Galaxy J5 2017 2/16 моделот?
  За другар прашувам.
   
 19. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,186
  840
  1 Јуни 2016
  Ако е за името, самсунг. Ако е за перформанси, р10 лајт. Тоа користам моментално.
   
  На who123 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  118
  96
  6 Февруари 2016
  Машко
  Исто препорака за п10лајт.
   
  На who123 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. killerrche

  killerrche
  Intern

  18
  14
  30 oктомври 2012
  Машко
  Дали има некој код, или некоја алатка за проверување на lifetime call duration кај самсунг?
  Значи и да е ресетиран телефонот со тој код или алатка да се виде колку претходно е зборен телефонот.
   
 22. red dragon

  red dragon
  Intern

  45
  9
  28 Јуни 2013
  Машко
  Здраво. Може ли мислење за Моторола Мото Е4. Дали е добар за да се купи или да се иде на некој друг бренд и модел? Фала
   
 23. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,118
  600
  12 Април 2017
  Машко
  Пробај ако можеш G серијата од Моторола или Xiaomi Mi A1.
   
 24. Software

  Software
  Gaining Experience

  501
  245
  15 Август 2007
  Машко
  Здраво на телефон samsung note 4 почна да заглавува телефонот и корисникот му ја вадел батеријата за да го исклучи и пак приклучи. Кога ке го стартуваа им излагаше следното
  Could not do normal boot,
  ddi: mmc read failed
  ODIN MODE (HIGH SPEED)
  Qualcom secure boot > Enabled (CSB)
  Secure Download > Enable
  па под овој текст излагаше логото од Андроид и Downloading Do not turn off target!

  Најдовме некое решение со притискање на 3 копчиња се приклучи телефонот ги префрливме сликите и документите но проблемот и натаму пак заглавуваше телефонот. Конечно на сервис го откриле проблемот и ни кажаа дека сите ноте 4 го имале овој проблем а тоа бил чипот или поточно ммц кард. Овој чип го немало во државава и ќе требало да се порача од странство и истиот бил 10 евра. Дали некој има вакво искуство и дали навистина овој дел го нема кај нас бидејќи луѓето сакаат побрзо да го средат телефонот?
   
 25. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,199
  7,124
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Аliexpress

  [​IMG]

  Suntaiho Micro USB Cable 3 PCS 1M/2M/3M Nylon Metal Fast Charger 5V/2.1A Mobile Phone Android USB Cable for Xiaomi HTC LG Samsu-in Mobile Phone Cables from Cellphones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...