1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најдобар Android tv box ?

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од geek22, 8 Август 2015.

 1. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  560
  242
  5 ноември 2013
  Машко
  Пошто се ближи роденденот на кинезите и све е ,,поефтино,, размислувам да се подновам со еден бокс. Па би сакал да слушнам мислење/искуство од вас.
  Се работи за овој уред
  - CPU:Rockchip RK3328 Quad-Core 64bit Cortex-A53;
  - GPU: Mali-450MP2 ;
  - RAM/ROM:4GB/64GB;
  - Android 8.1 OS;
  - Support H.265, 4K 60pfs, HD 2.0, USB3.0;
  - Support 2.4G&5.8GHz Dual Wifi, Bluetooth4.0.
  Е сега прашањето е дали вреди да се доплати уште 20-30$ за бокс со S912 процесор што е 8 јадред , но сепак е на андроид 7.
  Или ако имате некој предлог до 50-60$ предложете.
   
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,152
  6,227
  27 Март 2014
  Имаш доста подобри модели од тој за тие пари.
   
 3. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  560
  242
  5 ноември 2013
  Машко
  Ако не ти е мака барем да споделиш што да барам? По што али еднаш видиш нешто и после само сам со тоа
   
 4. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,152
  6,227
  27 Март 2014
  Имаш тема на форумов за тоа. Побарај.
   

Сподели

Вчитување...