• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Македонски Пошти - Општа Дискусија

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?


  • Вкупно гласале
    429

Mr.Jack

Gaining Experience
9 февруари 2008
686
432
Праткава е купена на адреса во Велес. Да не ја Ispora~ale на грешна адреса во Ѓорче? Што значи ова?

 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
748
413
Праткава е купена на адреса во Велес. Да не ја Ispora~ale на грешна адреса во Ѓорче? Што значи ова?

Не е лошо да провериш на страницата на производот дали има фидбек од МК последниве денови. Чисто да видиш дали те матка нешто кога ќе ти одговори.
 

RenataRenata

Intern
28 јули 2019
7
2
2019-12-12 10:08

MD350, Pratkata e stavena vo vre}a(Izlez)

Што значи ова MD350,каде е? Од пошта велат дека не е во Македонија,а каде моеже да биде MD? Инаку,испратена е од Англија. Од таму велат дека е стигната во Македонија....не знам што да мислам и кому да му верувам:)
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
748
413
2019-12-12 10:08

MD350, Pratkata e stavena vo vre}a(Izlez)

Што значи ова MD350,каде е? Од пошта велат дека не е во Македонија,а каде моеже да биде MD? Инаку,испратена е од Англија. Од таму велат дека е стигната во Македонија....не знам што да мислам и кому да му верувам:)
Молдова? Стави слика од тракингот на пошта. Не мораш бројчето.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,708
12,120
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Излезна страна е (Izlez), таму е скенирана последен пат, или уште патува или можеби е стигната во МК а не е скенирана/обработена.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,078
11,458
youtu.be
За жал не работи, или ако работи тоа е многу кратко, дури само три броја може да се проверат додека работи тракерот. :)
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,631
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Кај мене ради, дај што ви треба да проверам :D
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,631
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Ноп, нормално. Пишав адреса, еве го отвори.
 

RenataRenata

Intern
28 јули 2019
7
2
upload_2019-12-25_23-31-22.png
Тие од таму ми кажаа да ја пратам тука.А еве на 17 што дава,истото и на македонски пошти го покажува
upload_2019-12-25_23-32-55.png
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,078
11,458
youtu.be
Утре на очен ќе идам. :)
Ај куцни го овде бројчето пошто не се гледа ништо од сликите.

едит:
Се снајдоФ :)
Screenshot from 2019-12-25 23-41-11.png

Чим е регистрирана ќе дојде сигурно, не бери гајле. :)


едит 2:
Не знам само зошто Молдавија (кодот MD350)!?

Screenshot from 2019-12-25 23-51-39.png

Како и да ќе стигне. :)
 
Последна промена:

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,260
8,519
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Добро е чим е во вреќа. Вака така ќе се дотркала камионот наваму.
 

Excalibur

Gaining Experience
18 октомври 2019
748
413
Погледнете го атачментот 82278
Тие од таму ми кажаа да ја пратам тука.А еве на 17 што дава,истото и на македонски пошти го покажува
Погледнете го атачментот 82279
Малку е чудна рутава, меѓутоа штом се појавува на страницата на МК Пошта треба да е ок во поглед на дестинацијата. Ќе ја регистрираат штом стигне. Или стигнала па се уште ја немаат процесирано. Најверојатно ја користат Молдавија како транзитна земја за поевтин превоз или нивна авиокомпанија во Франкфурт.
Само не ми е јасно, нели праткава беше од Англија?
 

comakot

Gaining Experience
23 февруари 2017
299
188
Едно прашање да поставам, до пред некоја недела примав пратки на адреса на дедо ми бидејќи секогаш беше дома и поштарчето знаеше ќе отвореше ќе оставеше пратка на сандуче и си тераше со други работи, сега почина дедо ми и нема никој на таа адреса (во иста зграда живеам само два стана се) е остана една пратка на стара адреса, е сега да чекам поштар пред врата или да се јавам пошта да кажам како ситуација па да одам да си ја земам, пратката стигната во битола на 26 дек. во 00 (маркирана за испорака)
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,078
11,458
youtu.be
Иди во пошта и ќе завршиш работа, ако почнат да ти мрчат нешто побарај да разговараш со шеф сале.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
27,851
28,787
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Нема поголеми ретарди, 1 недела не можам да проверам, катастрофа
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,120
Мислења
838,798
Членови
29,029
Најнов член
ivanaivaivana
На врв Дно