• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Која игра ја плешаш во моментов?

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,496
1,635
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Dying Light?
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
915
2,021
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro
header.jpg

COTS_05.gif

COTS_01.gif

COTS_08.gif

Call of the Sea, многу добра авантура. Како и седнав не ја оставив, ја завршив во 2 дена. Има простор и за второ проигрување доколку некој сака да ги открие сите тајни. Визуелно ремек дело, приказна на место, логични проблеми за решавање откако ќе ги собереш потребните информации. 9/10

header.jpg

Biomutant 5/10
Ништо посебно, чисто за тепање време кога се паузира од друго. Во мали дози знае да биде забавна.

header.jpg


Arkham Horror 2/10
Немав преголеми очекувања и пак се разочарав. Мислев ќе биде нешто слично на The Sexy Brutale ама испадна тотално промашување. Ќе гледам бар да ја довршам кога веќе ја почнав.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,135
11,679
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

Ragnar

Practice makes perfect
9 декември 2015
1,496
1,635
Macedonia
Ragnar's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 3 2200G
Storage
Samsung 850 EVO 500 GB SSD
RAM
8 GB
Monitor
DELL S2419H
OS
Windows 10 Pro
Дааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа, таа е. Какво пиво пиеш?
Ја ти останав дужен пиво така да или ќе се пребиеме или ќе се частиме взаемно :)
 

Kiko93fukru

Intern
4 септември 2013
31
42
Скопје
Kiko93fukru's setup  
Processor & Cooler
i5 6500
Motherboard
MB Gigabyte H110M-S2H LGA1151 DDR4 2133MHz SATA3 USB3.0 GBit LAN
Storage
1TB Western Digital SATA3 64MB Caviar Blue 7200rpm
PSU
550W Deepcool DQ550ST 80Plus Gold Black
RAM
8GB DDR4 2133MHz Kingston CL15
Video card
Gigabyte PCX GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 6GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case Deepcool Tesseract SW Black/Blue w/USB 3.0,
Mouse
Steelseries Rival 100 Optical Black
Keyboard
RIPJAWS KM570 KEYBOARD MECHANICAL Cherry MX Red
Audio
Steelseries Siberia V2
Monitor
Benq XL2411P & Dell E2213H
OS
Windows 10 Pro
Rust - тешко заразна игра
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

oddboxer

Intern
30 септември 2020
11
3
Дечки, како се викаше една игра со зомбија, кај што на почетокот те фрлаат со падобран, па паѓаш доле, те спасуваат па се наоѓаш во една кула. После се симињаш доле и ги клоцаш зомбијата со нога? После идеш се качуваш по кровови од куќи и скокаш на бандери?
Збориш за Dying Light, многу добра игра.

Инаку, јас сега се потам во Osu и пробувам да стигнам топ 100 во Македонија.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,135
11,679
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Последна промена:

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,430
4,996
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Ја Wishlist-нав.
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,430
4,996
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Ја почнав Yooka Laylee зашто артот ми беше инспиративен, иначе прилично е детска.. Али voice acting-от е феноменален :ROFLMAO:

 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,135
11,679
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,596
4,872
Дееемн, ова дури и напушен гипс не би можел да го слушам...

Sent from my Samsung S20 FE
 

NecrotoX

Undead
4 март 2013
4,430
4,996
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home
Сериозно е вака секогаш кога има вакви да ги наречам cut scenes иако не се?

Секогаш кога зборуваш со некој лик сите зборуваат вака само со различен глас. Тек па менито да го видиш:

View: https://youtu.be/tT-tbtN-LJY


Вчера им ја пуштив на едни дечиња, 6 и 9 години, се утепаа од смеење, ептен им беше интересна. После цело време укаа и грофтаа :LOL:

И монитор и ПЦ ќе фрлам да почне ова да ми дрнда вака ..

Дееемн, ова дури и напушен гипс не би можел да го слушам...

Sent from my Samsung S20 FE

Можеш да го прекинуваш со стискање на копче, тогаш само малце прозборуваат и после иде само текстот. Ама тоа е ептен досадно, живејте малце ало!
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,403
16,364
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,135
11,679
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,403
16,364
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1,202
2,170
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10

Weeaboo

On your way to fame
23 февруари 2020
714
747
Струга
За Bethesda вреди чекањето, ок со исклучок на Fallout 76.

Да де познати се иначе Bethesda по тоа што ваѓаат завршени и исполирани игри, без багови и остали тракатници. По профилната мислам дека познато ти е многу добро.
Огромен фан сум на Skyrim, но без модови, таа игра не можам ни да помислам да е играм, поготово без неофицијалниот пач.
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1,597
3,779
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,248
3,773
Писти Охту
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
AMD R5 5600X + BeQuiet! Silent Loop 2 360mm
Motherboard
Asus TUF Gaming B550 PLUS
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Zotac AMP Holoback RTX 3080Ti
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
Dishonored Definitive edition. Претходната недела ги имаше definitive edition, 2 и уште еден ден на GOG bundle за 20 долари. Хронолошки ги играм, па definitive edition е технички првиот дел. Интересна приказна и концепт
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
915
2,021
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro
header.jpg

A blast from the past, Myst remake.
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
915
2,021
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Alienware 38 Curved Gaming Monitor - AW3821DW
OS
Microsoft Windows 10 Pro
header.jpg

King’s Quest, модерната верзија од 2015, брилијантна игра. Препорачувам (y)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,157
Мислења
879,255
Членови
30,788
Најнов член
vancob.83
На врв Дно