1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа внатрешноста на вашето куќиште

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од vane44, 4 Април 2012.

 1. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,760
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нема веќе багови, полека пополека ги фиксираа истите. :)
   
 2. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  Не пробав со имгур, ама ме чуди што на хром ги врти, овде на тапаталк се таман.
  Неко меџу нама није наш.

  Sent from my Huawei P20 Lite using Tapatalk
   
  На Ace Lud и Banjifiko им се допаѓа ова.
 3. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,936
  7 Април 2012
  Машко
  Последен update [​IMG]

  Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
   
  На cgfreak, Banjifiko, Darko Veleski и уште 34 други им се допаѓа ова.
 4. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  [​IMG]

  Набрзина е сликано , наскоро ќе направам подобра слика како што треба и тоа без имџур и слични губење време туку директ од јаболко


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Ace Lud, Darko Veleski, Draynor и уште 8 други им се допаѓа ова.
 5. windows8

  windows8
  On your way to fame

  758
  986
  12 Февруари 2012
  Машко
  Јас веќе од поодамна ги извадив сите капаци на кукуштето, фул кабрио мод, само задниот капак стоо! Да не се гледат каблите, поладничко потивко си работи вака. IMG_20191117_235850.jpg
   
  На Атанасоски Борис, Pane-G, Sukhoi и уште 6 други им се допаѓа ова.
 6. shifty

  shifty
  Модератор

  1,015
  1,335
  5 Септември 2009
  Сподели што компоненти стојат зад D14-ката :).

  Во потпис:
  upload_2019-11-20_13-22-34.png

  На сликава погоре:
  upload_2019-11-20_13-22-58.png

  Update :)
   
  На Draynor, windows8, Pane-G и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  Наскоро ќе ставам подобра слика ,а зад компоненти се i9 9900k и 4x8 ram GSkill RIPjaws , MB Asus rog strix Z390-E geming. И си мислам да сменам графичкава за појака со моја доплата и дали има некои заинтересирани нека ми пише во ПП, или пак да купам уште еден од истава графичка за Crossfire ама за кросфајр не доработено или тиње е
   
  На Tenny му/ѝ се допаѓа ова.
 8. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  858
  1,419
  12 Септември 2013
  Машко
  I9 9900, HDD и DVDRw? Ок ама може и треба подобро.
   
  На Tenny му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  И тие ги користам чат-пат поради некои работи што ги користам со VHS video и овие за конвертирње од аналоген во дигитален формат за архивирање
   
  На borcep му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  Што модел е куќиштето??


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 11. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,304
  711
  9 Мај 2012
  Машко
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На DaVoRkNe, Darko Veleski, gOJDO и уште 6 други им се допаѓа ова.
 12. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  509
  470
  14 Јануари 2016
  Машко
  Delovite za kratko vreme ke bidat prefrleni vo AeroCool xperdator x3 78997469_447683776146575_7985272255502352384_n.jpg
   
  На Darko Veleski, gOJDO, shifty и уште 5 други им се допаѓа ова.
 13. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,819
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Да ја освежам малце темава :)

  Processor & Cooler: Core 2 Quad Q6600 2.40 ghz & Deepcool Gammax 200T
  Motherboard: Asrock G41m-Vs3
  RAM: 8 Gb DDR3 1333mhz
  VGA: ROG STRIX RX 560 4GB
  PSU: MS 400w Real Power
  Storage: SSD Kingston 240 Gb

  IMG_20200120_223246.jpg IMG_20200120_223223.jpg
   
  Последна промена: 20 Јануари 2020
  На shifty, CBB_6, PC_GAMER и уште 8 други им се допаѓа ова.
 14. rippermkd

  rippermkd
  Gaining Experience

  444
  243
  11 Јануари 2016
  Машко
  Akter
  На Luca Toni, shifty, MasteR_#0 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 15. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,114
  3,783
  5 Декември 2009
  Машко
  Еве последниот апдејт кај мене.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Luca Toni, shifty, OldSchoolPvP и уште 21 други им се допаѓа ова.
 16. CBB_6

  CBB_6
  On your way to fame

  139
  507
  9 Декември 2016
  Машко
  Освежена старата лепотица со нови SSD, процесор (од E8400), CPU cooler (од сток), куќаре и уште по некој вентилатор плус шо ми се нашло.

  Processor & Cooler: Core 2 Quad Q9550 2.83 GHz & Deepcool Gammax 200T
  Motherboard: MSI P35 Platinum
  RAM: Patriot Memory 8 GB DDR2 - 800 MHz
  VGA: Sapphire Radeon R9 270X
  Audio: Creative SB X-Fi Xtreme Music Platinum
  Storage: SSD Gigabyte 120GB + HDD Samsung Spinpoint F1 750GB
  PSU: CoolerMaster Real Power 550W
  Case: Delux бла бла...
  Case fans: front Sunon 80mm + 120mm, back Sunon 90mm + 80mm
  OS: Win 10 Enterprise LTSB

  DSC_9708.jpg

  DSC_9711.jpg

  DSC_9722.jpg
   
  На shifty, poljakot, Luca Toni и уште 13 други им се допаѓа ова.
 17. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  83
  118
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  Gigabyte GA-X99-UD3
  Intel Core i7 5820K @ 4.2 GHz
  Cooler Master Hyper 412S
  Kingston HyperX Fury 2x8GB 2666 MHz
  Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
  DeepCool Tesseract BF White
  DeepCool DQ750 EVO Quanta 750W 80+ Gold
  Samsung 860 Evo 500GB SSD
  Toshiba 1TB HDD 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
   
  На MasteR_#0, Pane-G, b.a и уште 10 други им се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  10,148
  9,760
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Transporter444
  Уште малку да средиш со каблите и ќе биде бонбона.
   
  На Transporter444 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  83
  118
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  Тоа кога ќе земам друго куќиште, пошто ова толку дозволува :p
   
  На UnderMyRules му/ѝ се допаѓа ова.
 20. cgfreak

  cgfreak
  Gaining Experience

  268
  273
  1 oктомври 2010
  CG Artist
  Still Rollin' :)
  (со повремени измени, тука-таму)

  IMG_20200228_222217.jpg
   
  На Gaston, Skorp, Necromancer и уште 20 други им се допаѓа ова.
 21. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  176
  99
  16 Јуни 2017
  Машко
  Многу добро средено куќаре. А гледам си посветил посебно внимание и на деталите. Најинтересно ми падна тоа што си ставил и звучна изолација.:) Ја набави од странство или ја има и по нашиве продавници?
   
 22. cgfreak

  cgfreak
  Gaining Experience

  268
  273
  1 oктомври 2010
  CG Artist
  Благодарам. Си имаше куќарето изолациски сунѓер делумно, тоа што е дополнително додадено е набавено од странство пред повеќе години. Имаше и тука некаде, само не се сеќавам на името на продавницата.
   
  На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  791
  704
  26 Март 2016
  Даскал
  88205508_194958225092845_4780921379295854592_n.jpg 88253713_190347418918209_3988765939163201536_n.jpg Ќе се менува овој сток кулер со кракен кај да е. И каблите екстензиите хаос се назад бидејќи се продолжетоци. Треба да порачам комплет модуларен цел.
   
  На Pane-G, Multipass, Tehnologiva и уште 18 други им се допаѓа ова.
 24. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  83
  118
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  Треба сега уште графичка за да се искористат сите PCI-E кабли :p
  1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
   
  На Pane-G, DaVoRkNe, Ace Lud и уште 17 други им се допаѓа ова.
 25. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,422
  2,558
  9 Февруари 2011
  20200316_235626.jpg
   
  На Necromancer, TATA_MATA, Pane-G и уште 14 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...