• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

каде можам да купам добра,не профи штрафилица

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,629
1,218
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
Не и ако имаш штала далеку од цивилизација и никаква струја не поминува, а треба да преградуваш и да бушиш/штрафиш талпи.
 

Flipsof

Intern
18 декември 2020
2
2
Прво, долгичко мислење. Браво.

Не секогаш на сите места има струја и не секогаш може да користиме таква штрафилица.
Секако дека не. Ама мислам дека во случајов се работи за домашна употреба.
Не сакав да претерувам со должината на мислењето, па затоа не напишав pros и cons.

Ова е само мое мислење и практичен аспект.
 
13 декември 2020
23
16
Доколку сакате да бушите во ѕид, во зависнот од ѕидот, понекогаш тоа е тешко и со бормашина, не пак со батериска штрафилица. Пробајте направите дупка во бетонски потпорен столб со хилта (макар и најлош квалитет) и ќе ја видите разликата.
Пробајте направете дупка во најтенка обична цигла со обично вртење без удар и истото со најслабата ударна штрафилица, ќе ја видите разликата!!!
 

amanito

Intern
10 септември 2010
10
6
Денес земав CDLI1221 12V INGCO и сет алат за по дома па ќе видиме како ќе се покажат :)
@BESKO денес те барав, ама завршив работа додека да се слушнеме :)

Здравје нареден пат кога ќе дојдам по нешто друго!
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,068
11,451
youtu.be
Марката, знам дека многумина го користат името „хилта„ за разноразни ударни алати, но пред сѐ HILTI е бренд како и Makita, BOSH и остали.

Своја хилти немам, но по потреба (ретко) позајмувам од свој близок. :)
 

Petar.g22

Intern
14 ноември 2016
10
14
Има некој искуство со половен алат што го носат од Германија и Швајцарија?
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,068
11,451
youtu.be
Зошто половно побогу кога има ново да се земи овде и тоа со гаранција.
Е сега ако е нешто специфично што го нема овде, тоа е друг муабет.
 

Nikola7650

Intern
1 октомври 2016
6
10
Имаше еден на ФБ со продава половни кога ми кажа 250 евра за половен ударен завртувач брзо се откажав :D
 

Banjifiko

Unbeatable
28 октомври 2008
3,213
4,420
Skopje
Banjifiko's setup  
Processor & Cooler
i7-4790/TT Contac 29
Motherboard
Gigabyte GA-Z97M-DS3H
Storage
SSD Samsung 840 Evo 120 GB + Toshiba DT01ACA300
PSU
CM 700 W Silent Pro
RAM
Kingston HyperX DDR3 1600MHz 24GB
Video card
Asus Strix GTX970
Case
TT Commander Blue LED
Mouse
A4 Bloody V7
Keyboard
Modecom MC-800W Volcano
Audio
Samson SR850 & JVC HAM55X
Monitor
Dell U2414h
OS
Windows 8.1
Имаше еден на ФБ со продава половни кога ми кажа 250 евра за половен ударен завртувач брзо се откажав :D
Тоа е филозофијата на: " германско (швајцарско) е, не е кинеско"
 

Nikola7650

Intern
1 октомври 2016
6
10
Па искрено дечкото не ми ни одговори колку Волти е така да , не можам да знам колку точно би вредел . Инаку нов ти иде обично со 2 нови батерии , што само тие две може да вредат од 15-20 000ден. А на половен после 5-6г користење не знам колку ке му држи батеријатаи Така да мислам дека таа цена е малку висока.
 

Bor19

Intern
13 февруари 2017
1
0
Здраво дечки,

Дали некој од вас има контакт тел од членот @BESKO?
Сакам да земам INGCO батериска штрафилица но не можам да го добијам во приватна порака.

Благодарам однапред! :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,077
Мислења
837,999
Членови
28,988
Најнов член
simplius
На врв Дно