1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Интернет во Грција или други земји/одморалишта

Дискусија во форумот 'Интернет провајдери' започната од wolverine, 18 Август 2016.

 1. smole

  smole
  Unstoppable

  3,076
  3,545
  18 Април 2007
  На Тасос по плажите вифи нетот е ужас или го нема ич.

  На мермерната нема никаков нет.

  На Ла Скала има вифи ама мн слаб е.
   
  На wolverine и omegaRED им се допаѓа ова.
 2. wolverine

  wolverine
  On your way to fame

  777
  663
  27 Јуни 2012
  Иде лето па ајде да споделиме некои нови искуства. Да е освежиме темава. Во Грција не сум бил последниве 2-3 години, али во Хрватска минатото лето земав неделен пакет интернетот е топ и не е многу скап. Пред тоа си нарачав рутерче од алиекспрес од тука одклучено на сите мрежи и така со интернетот супер си поминав.
   
 3. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,309
  4,525
  18 Септември 2013
  Машко
  Во грција лани купив на водафон или слично (20 еур кошташе ем) и покриеноста е многу лоша (во атина). Џабе фрлени пари. Општо бев разочаран од интернетот у цела земја. Србија и Унгарија се шампиони у тој поглед. За 5-10 еур имаш десеттина гига супер брз интернет кој ни еден момент не верглаше. Купено повеќе пати до сеа.

  Испратено од s8+ преку IT.mk форум апликација
   
  На wolverine и Sharlovski им се допаѓа ова.
 4. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,081
  2,400
  28 Јануари 2017
  Машко
  Не знам дали мене ми се погоде така, ама ќеда не ќе е, Грција во главо е многу лош интернетот да ти треба добар пинг за разговори, страни отварање и занимации можеш да преживееш.

  Што се однесува на картиците, исто и јас, купувам една па ставам во стар телефон таблет и делам, цената зависи од годината.
   

Сподели

Вчитување...