1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари втор дел

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 9 Април 2019.

 1. krema

  krema
  Professor

  10,633
  10,218
  24 Јуни 2009
  Машко
  Добредојде во вејп дружината, имаш овде секција купувам/продавам, пиши си таму дека бараш течности и ќе ти понудат оние кои се занимават со тоа.
   
  На Gago nikolov и Metuzalem им се допаѓа ова.
 2. BastaBas

  BastaBas
  Intern

  9
  0
  2 Декември 2012
  Машко
  Innokin gala? Какво мислење делите за тој производ?
   
 3. krema

  krema
  Professor

  10,633
  10,218
  24 Јуни 2009
  Машко
  Тоа е Pod систем за употреба со никотински соли (препорачливо), инаку Pod како и секој Pod, овој е со 500mAh батерија и што не е бог знае што. Рачунај дека за него треба да си набавиш и резервни глави пошто истите се за една употреба (тешко се репарираат или воопшто не се репарират).
   
 4. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Aј сега што му значи ова? Ми треба нешто итно од ФТ и незнам што да правам. [​IMG]

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
   
 5. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,458
  11,726
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Значи да идеш во пошта. Пишува дека поштарот не те нашол да ти го даде пакетот (често знаат и лажно да го пишат тоа).
   
  На MikickoHC му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Гуру Благодарам! А инаку во сандаче остава картичка, никогаш не ми дал на рака

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
   
 7. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Unstoppable

  1,720
  2,036
  25 Март 2013
  Машко
  Те чека да си ја земеш од пошта :) Тоа е последниот статус од 30.01.2020
   
  На Saso Trpenoski му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Тоа ке е денес. Т. Е. Утре 00:12сме
  А голема иронија е што кинеш нерви со поштава, а луѓе не веруваат дека е така. Заглавиле во ерата на фрее Хонг Конг кога за 12 дена стигаа

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
   
 9. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Колега, здравје кога ќе дојдеш во Скопје ќе пробаш и сам ќе донесеш заклучок.

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
   
 10. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  474
  914
  15 Март 2016
  Машко
  Порачани на 15.01, испорачани на 16.01, ја напуштија Франција дури на 27.01, на 04.02 влез во Македонија, денес на врата :) . 6 се нови во споредба со претходната порачка. Инаку од првата, сите ги бендисав, која помалку која повеќе ама сите ќе ги ротирам, ме бендисува алкохолната база. Се надевам дека и со овие ќе имам добро искуство, на мирис сите ме бендисаа :) . Исто како и во првата, амбалажата им е мешана, помеки шишенца со пократки врвови, и потврда пластика со подолги врвови, овој пат немаше протечени.
  Едит: Сега приметив дека едната со поминат рок :( (USA Mix) на мирис е ОК, се надевам нема да биде проблем и кога ќе се смучка.

  [​IMG]

  Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
   
  Последна промена: 6 Февруари 2020
  На gokica, OldSchoolPvP, Metuzalem и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  10,633
  10,218
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нема проблем да има usa mix, мучкај слободно.
   
  На fis1976 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. gokica

  gokica
  Модератор

  8,550
  10,639
  13 Јуни 2009
  Aspire Nautilus 2, како што кажа порано @Sharlovski има за нијанса повеќе арома од Endura. Има и посовршен троут хит. Со 1.8 омскиот коил е добар вејп. Не знам како е со 0.7 оми.

  Сепак ендура е некако поедноставна за одржување. Така што според мене останува на врвот за препорака за новајлии а богами и за некои како мене кои сакаат најлесна електронска цигара за одржување.
   
  На OldSchoolPvP му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,129
  2,564
  28 Јануари 2017
  Машко
  1.8 омскит е за тој што сака по тесен цуг а 0.7 омскиот повеќе воздух. Подобра е од Ендурата за подесување, вати, вкус и има повеќе опции ама затоа е посложена плус полнењето треба да го научиш за да не се лигави (тоа е средено со Nautilus 2S). Овај тенк тие е појачало со еквилајзер а Ендурата без.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 14. gokica

  gokica
  Модератор

  8,550
  10,639
  13 Јуни 2009
  Ај на кратко да те замолам да ме поучиш за лигавењето. Баш почна да протекува по малку.
   
 15. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,129
  2,564
  28 Јануари 2017
  Машко
  Лигавењето е проблем кога го полниш, да не го преполнуваш, најмногу до зарезите на греачот.
  Ако ти протекува, можно е греачот да не е до крај ставен па да нема вакум.
  Немој премногу да го стегаш танкот, нема да можиш да го отвориш и кога ќе го правиш последниот круг, сврти го наопаку тенкот и тогаш дозаврти го за да избегниш гргорење (09:35)


  View: https://www.youtube.com/watch?v=Wux7-VzZJKM&feature=emb_title
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 16. BastaBas

  BastaBas
  Intern

  9
  0
  2 Декември 2012
  Машко
  А како за почетник што сака да ги остави цигарите,што би препорачал. (Да не е прескапо,и да не ТЕЧЕ)
   
 17. krema

  krema
  Professor

  10,633
  10,218
  24 Јуни 2009
  Машко
  Како за почетник секогаш е препораката Ендура, но моментално китајците све стопираа и ќе треба да се почека.
  Ова (боја можеш да бираш) и ова.
   
  Последна промена: 13 Февруари 2020
  На BastaBas и Ace Lud им се допаѓа ова.
 18. BastaBas

  BastaBas
  Intern

  9
  0
  2 Декември 2012
  Машко
  А тука не се наоѓа вакво нешто?
   
 19. InfinitasX

  InfinitasX
  Intern

  30
  27
  10 ноември 2018
 20. krema

  krema
  Professor

  10,633
  10,218
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ендура чинам дека нема да најдеш во МК, или некој ако има да ти понуди. Инаку локално цените на електронските цигари се неколкукратно повисоки за разлика од кина.
  Не знам што моментално има на понуда во амбрела, треба да провериш и да споделиш со нас па да дадеме препорака.
   
 21. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,458
  11,726
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Јас имам некои Ендури за продавање. Мислев да ставам оглас, но не ми е се` уште средено како што мислев. Имам ендури и грејачи за нив, како и други работи. Ќе пишам кога ќе средам се`, идејата ми беше да направам пакети за нови вејпери со се` што им треба за неколку месеци, и течност, значи НИШТО друго да не купуваат од 3 до 6 месеци.

  @BastaBas може да ме контактира во приватна порака штом е итно. :)

  П.С. Се` е неотворено од фабричко пакување, ќе можат да се проверат кодовите со грепка. Идејата ми беше и при средба/примопредавање со новите вејпери, да го отвориме и провериме, и што е поважно, да им покажам како се користи.
   
  На OldSchoolPvP, Sharlovski, MikickoHC и уште 2 други им се допаѓа ова.
 22. krema

  krema
  Professor

  10,633
  10,218
  24 Јуни 2009
  Машко
  @BastaBas
  Ете к`смет си имал. :)
   
  На bicikle и BastaBas им се допаѓа ова.
 23. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  915
  732
  29 Март 2011
  Види пп
  Испратено од Redmi 7 преку IT.mk форум апликација
   
 24. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  275
  159
  23 Февруари 2017
  Машко
  Мислење за Smok TFV8 v2 (Baby)? Го земав како заменски за Falcon King пошто немаше дефинитивна дата за restock

  Испратено од POCO F1 преку IT.mk форум апликација
   
 25. AstroBoy

  AstroBoy
  Intern

  146
  29
  29 Јули 2012
  Машко
  јас го имам, мене ми е супер, премиум квалитет
   

Сподели

Вчитување...