1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари втор дел

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 9 Април 2019.

 1. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,459
  28 Јануари 2017
  Машко
  Регулар ти е 2+ месеци.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 2. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Претпоставувам дека е толку, исто и како фри шипинг од али. :)
   
 3. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Регулар е без тракинг (не е регистрирано). Другите се според цена, колку поскапо, толку подобро, со тоа што кинеска е ептен бавна. Мислам дека над 20 долари ќе има скок (ќе намали малку шипингот).
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Шо убо беше порано, наполниш корпа +20$ и аутомацки фри шипинг со HK. :) Златни времиња. :)
   
  На TATA_MATA и bicikle им се допаѓа ова.
 5. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,654
  1,913
  25 Март 2013
  Машко
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Се убаво, ги видов вчера, полнев корпа - ама кога видов шипинг 50 и кусур зелени ми се стемни.
  Трикот со Limited им е оригинален, нема што.
   
 7. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Да изненадиме непца... :hay:

  [​IMG]

  Со квалитетен германски челик (некаде прочитав дека се фалат дека не е кинески, па ќе видиме дали е така).

  Котурите многу згодно можат да се редат еден врз (во) друг и не заземаат скоро ич место, а не се сосема тркалезни, па не се тркалаат.

  [​IMG]

  Севкупно 29,76 евра, со попуст, шипинг, но и 5% за Пејпал :angry:. Нема врска, има за најмалку две години мотање.

  Должините од 25 метри се најисплатливи (односно поголемите се уште поисплатливи, но разликата е мала, а количеството и вкупната цена непотребно големи). При секој избор ја дава и цената по метар жица, па лесно е да се процени.

  Нарачани на 3 јануари, неколку дена не ги прати, изгледа празнуваше. :hay: Нашите не наплатија ДДВ. :)
   
  На Chicco69, fis1976, Sharlovski и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  З`ш 5% за PP?
  Инаку чекаме твоја дегустација и потврда дека се навистина швабски. :)
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Е не знам, така пишуваше. А коректно не ми го наплати нивното ДДВ.

  Untitled.png
   
  На fis1976 и krema им се допаѓа ова.
 10. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Плаќањето беше стандардно со PP форма или му прати пари преку РР на негова PP email адреса?
   
 11. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Стандардно. Може е човек-фирма или нешто слично...
   
 12. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Се е можно, знам кога на некого му плаќаш приватно т.е. му пуштиш пари од РР на негов РР акаунт (меил адреса) тогаш има и провизија за РР.
  Како и да е, чекаме резултати а морам и да забележам дека се солени жичките. :) Ако се навистина со швабски квалитет тогаш вероватно си вредат за парите. :)
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 13. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  473
  909
  15 Март 2016
  Машко
  ^
  Не се до толку солени ако се земе во предвид: како прво 25м се, второ, поретко се наоѓаат тие дебелини (непарните), трето, квалитетот не би требало да се доведе во прашање (мада не знам колку ќе се примети при употреба :oops:, ама барем до некаде си посигурен што користиш) и последно, не е некоја скапа "суровина" која многу ќе се одрази на вејп буџетот, на крај на краиштата може да си дозволиме барем 2 евра плус за кеиф :D
   
  Chicco69, Saso Trpenoski, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ептен си во право.
   
 15. MikickoHC

  MikickoHC
  Practice makes perfect

  1,800
  1,359
  26 Февруари 2016
  Машко
  Дегустатор на Е-Течности
  Колеги, едно прашање доколку има некој одговор. Од фастек со Сингапур пратката глави 2 месеца. После неколку мои поплаки ме потапкаа по грб и рекоа дека имало мал застој. На 1ви месецов направив нова нарачка и ја пуштив со NL Холандска и на тракерот кажува дека е стигната во пошта кај нас. Со ХК беше работа не му се секирај до максимум 20дена ја имаш нарачката. Некој со искуство да каже што да правам

  Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
   
 16. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Има не мал, туку голем застој во пошта кај нас. Како и секоја година во ова време, со тоа што ми изгледа дека оваа година е уште поголем. На последните страници од темава сите го потврдуваат тоа.

  Кај мене, почна нешто да се движи деновиве, но има уште пратки што дремат во пошта од 22-ри.

  Што да правиш? Да чекаш. :)
   
 17. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
 18. Naumsot

  Naumsot
  Intern

  4
  2
  7 ноември 2018
  Машко
  Kako da go najdam Sharlovski za tecnosti?
   
 19. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,413
  11,644
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Пиши му приватна порака (или најди некој негов пост, па под сликата лево има линк што пишува ПРИВАТНА ПОРАКА, кликни на него; од таму го ископирав линков).
   
 20. Naumsot

  Naumsot
  Intern

  4
  2
  7 ноември 2018
  Машко
  Fala mnogu
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 21. dim na struja

  dim na struja
  Gaining Experience

  245
  270
  23 Март 2016
  Машко
  Ај и јас да кажам. И мојата пратка абер нема, од 24-ти стои дека е у пошта ама чичко поштар уште го нема. Се јавив на телефон и ми рекоа дека многу имале проблем со пратките т.е. со измешани тракинг бројчиња. Така да ме поучија да пратам меил на [email protected] демек они можеле да ја пронајдат каде и да е.
  За пишување им пишав него уште си чекам одговор

  Sent from my A7 using Tapatalk
   
 22. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Следат тешки времиња за поштарите.
   
  На bicikle и fis1976 им се допаѓа ова.
 23. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  473
  909
  15 Март 2016
  Машко
  Пред Нова година се испофалија со новиот систем на царина и пошта за побрзо процесуирање на пратките ама изгледа бетер направија. И да, потешко време ги чека со зголемувања на прагот за царина.
   
 24. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,784
  24 Јуни 2009
  Машко
  Од ден на ден се зголемува бројот на корисни кои нарачуваат од китајските продавници а со тоа се зголемува и работата на поштарите на глобално ниво.
   
 25. Gago nikolov

  Gago nikolov
  Intern

  1
  2
  4 Мај 2019
  Дечки едно прашање, прилично нов сум во оваа сцена, да се каже уште не ни сум влезен со мој Vape. Имам направено нарачка на Vaporesso Tarot Baby и на Wotofo Profile Unity RTA, заедно со се алат, резервни гречи, памук итн. Едино што ми остана се течности и откако ги пројдов разговорите на оваа и на претходната тема станав позбунет xD. Дали би имале некој совет за течност од кај нас или пак некои течности онлајн каде што шипингот не е поскап од самата течност?
   
  На MikickoHC и Metuzalem им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...