1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Електронски цигари втор дел

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 9 Април 2019.

1. Sharlovski

Sharlovski
    Unstoppable

1,078
    2,397
    28 Јануари 2017
    Машко
    Регулар ти е 2+ месеци.

На krema му/ѝ се допаѓа ова.
  2. krema

krema
    Professor

10,015
    9,651
    24 Јуни 2009
    Машко
    Претпоставувам дека е толку, исто и како фри шипинг од али. :)

3. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,385
    11,588
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Регулар е без тракинг (не е регистрирано). Другите се според цена, колку поскапо, толку подобро, со тоа што кинеска е ептен бавна. Мислам дека над 20 долари ќе има скок (ќе намали малку шипингот).

4. krema

krema
    Professor

10,015
    9,651
    24 Јуни 2009
    Машко
    Шо убо беше порано, наполниш корпа +20$ и аутомацки фри шипинг со HK. :) Златни времиња. :)

На TATA_MATA и bicikle им се допаѓа ова.
  5. TATA_MATA

TATA_MATA
    Practice makes perfect

1,600
    1,832
    25 Март 2013
    Машко
  6. krema

krema
    Professor

10,015
    9,651
    24 Јуни 2009
    Машко
    Се убаво, ги видов вчера, полнев корпа - ама кога видов шипинг 50 и кусур зелени ми се стемни.
    Трикот со Limited им е оригинален, нема што.

7. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,385
    11,588
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Да изненадиме непца... :hay:

Со квалитетен германски челик (некаде прочитав дека се фалат дека не е кинески, па ќе видиме дали е така).

Котурите многу згодно можат да се редат еден врз (во) друг и не заземаат скоро ич место, а не се сосема тркалезни, па не се тркалаат.

Севкупно 29,76 евра, со попуст, шипинг, но и 5% за Пејпал :angry:. Нема врска, има за најмалку две години мотање.

Должините од 25 метри се најисплатливи (односно поголемите се уште поисплатливи, но разликата е мала, а количеството и вкупната цена непотребно големи). При секој избор ја дава и цената по метар жица, па лесно е да се процени.

Нарачани на 3 јануари, неколку дена не ги прати, изгледа празнуваше. :hay: Нашите не наплатија ДДВ. :)

На Chicco69, fis1976, Sharlovski и уште 2 други им се допаѓа ова.
  8. krema

krema
    Professor

10,015
    9,651
    24 Јуни 2009
    Машко
    З`ш 5% за PP?
    Инаку чекаме твоја дегустација и потврда дека се навистина швабски. :)

На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,385
    11,588
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Е не знам, така пишуваше. А коректно не ми го наплати нивното ДДВ.

Untitled.png

На fis1976 и krema им се допаѓа ова.
  10. krema

krema
    Professor

10,015
    9,651
    24 Јуни 2009
    Машко
    Плаќањето беше стандардно со PP форма или му прати пари преку РР на негова PP email адреса?

11. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,385
    11,588
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Стандардно. Може е човек-фирма или нешто слично...

12. krema

krema
    Professor

10,015
    9,651
    24 Јуни 2009
    Машко
    Се е можно, знам кога на некого му плаќаш приватно т.е. му пуштиш пари од РР на негов РР акаунт (меил адреса) тогаш има и провизија за РР.
    Како и да е, чекаме резултати а морам и да забележам дека се солени жичките. :) Ако се навистина со швабски квалитет тогаш вероватно си вредат за парите. :)

13. fis1976

fis1976
    On your way to fame

470
    903
    15 Март 2016
    Машко
    ^
    Не се до толку солени ако се земе во предвид: како прво 25м се, второ, поретко се наоѓаат тие дебелини (непарните), трето, квалитетот не би требало да се доведе во прашање (мада не знам колку ќе се примети при употреба :oops:, ама барем до некаде си посигурен што користиш) и последно, не е некоја скапа "суровина" која многу ќе се одрази на вејп буџетот, на крај на краиштата може да си дозволиме барем 2 евра плус за кеиф :D

Chicco69, Saso Trpenoski, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
  14. krema

krema
    Professor

10,015
    9,651
    24 Јуни 2009
    Машко
    Ептен си во право.

15. MikickoHC

MikickoHC
    Practice makes perfect

1,798
    1,359
    26 Февруари 2016
    Машко
    Дегустатор на Е-Течности
    Колеги, едно прашање доколку има некој одговор. Од фастек со Сингапур пратката глави 2 месеца. После неколку мои поплаки ме потапкаа по грб и рекоа дека имало мал застој. На 1ви месецов направив нова нарачка и ја пуштив со NL Холандска и на тракерот кажува дека е стигната во пошта кај нас. Со ХК беше работа не му се секирај до максимум 20дена ја имаш нарачката. Некој со искуство да каже што да правам

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

16. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,385
    11,588
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Има не мал, туку голем застој во пошта кај нас. Како и секоја година во ова време, со тоа што ми изгледа дека оваа година е уште поголем. На последните страници од темава сите го потврдуваат тоа.

Кај мене, почна нешто да се движи деновиве, но има уште пратки што дремат во пошта од 22-ри.

Што да правиш? Да чекаш. :)

17. krema

krema
    Professor

10,015
    9,651
    24 Јуни 2009
    Машко
  18. Naumsot

Naumsot
    Intern

4
    2
    7 ноември 2018
    Машко
    Kako da go najdam Sharlovski za tecnosti?

19. Metuzalem

Metuzalem
    Epic

6,385
    11,588
    28 ноември 2010
    Машко
    Tootle puffer
    Пиши му приватна порака (или најди некој негов пост, па под сликата лево има линк што пишува ПРИВАТНА ПОРАКА, кликни на него; од таму го ископирав линков).

20. Naumsot

Naumsot
    Intern

4
    2
    7 ноември 2018
    Машко
    Fala mnogu

21. dim na struja

dim na struja
    Gaining Experience

243
    260
    23 Март 2016
    Машко
    Ај и јас да кажам. И мојата пратка абер нема, од 24-ти стои дека е у пошта ама чичко поштар уште го нема. Се јавив на телефон и ми рекоа дека многу имале проблем со пратките т.е. со измешани тракинг бројчиња. Така да ме поучија да пратам меил на [email protected] демек они можеле да ја пронајдат каде и да е.
    За пишување им пишав него уште си чекам одговор

Sent from my A7 using Tapatalk

22. krema

krema
    Professor

10,015
    9,651
    24 Јуни 2009
    Машко
    Следат тешки времиња за поштарите.

На bicikle и fis1976 им се допаѓа ова.
  23. fis1976

fis1976
    On your way to fame

470
    903
    15 Март 2016
    Машко
    Пред Нова година се испофалија со новиот систем на царина и пошта за побрзо процесуирање на пратките ама изгледа бетер направија. И да, потешко време ги чека со зголемувања на прагот за царина.

24. krema

krema
    Professor

10,015
    9,651
    24 Јуни 2009
    Машко
    Од ден на ден се зголемува бројот на корисни кои нарачуваат од китајските продавници а со тоа се зголемува и работата на поштарите на глобално ниво.

25. Gago nikolov

Gago nikolov
    Intern

1
    2
    4 Мај 2019
    Дечки едно прашање, прилично нов сум во оваа сцена, да се каже уште не ни сум влезен со мој Vape. Имам направено нарачка на Vaporesso Tarot Baby и на Wotofo Profile Unity RTA, заедно со се алат, резервни гречи, памук итн. Едино што ми остана се течности и откако ги пројдов разговорите на оваа и на претходната тема станав позбунет xD. Дали би имале некој совет за течност од кај нас или пак некои течности онлајн каде што шипингот не е поскап од самата течност?

На MikickoHC и Metuzalem им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...