1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Dropshipping - Совети и искуства

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Volkswagen, 8 Март 2017.

1. Candice

Candice
    Intern

27
    5
    23 Јули 2019
    Се плаќа нешто за картицата?

2. martin24321

martin24321
    Intern

6
    0
    19 Јануари 2020
    не се плаќa

3. Dead Brain

Dead Brain
    Intern

11
    7
    19 Февруари 2018
    Машко
    Пошто си влезен во овој бизнис појасни колку си во профит ? колку те кошташе shopify колку те коштаа производите и рекламирањето со facebook ads ? и за се тоа на крај да добиеш бан од 2checkout .. сум бришел и сум додавал производи не верувам дека тоа е причината иначе за средствата ке ти бидат префрлени само чекаат период дали ке има барање за рефунд од твоите купувач.

4. martin24321

martin24321
    Intern

6
    0
    19 Јануари 2020
    Shopify - 29$ месечно стандард (loox за reviews има 30дена trial така да уште го користам тоа после и за тоа ќе треба по 9$ али не го рачунаме сеа)
    Производите грубо земено околу 45-50$
    Facebook ads - по 3$ најефтините реклами ги праев колку за старт сето тоа грубо околу 25$
    Вкупно на 2checkout имав 297$ не сум прерачунал точно до детал али отприлика околу 180-200$ за мене.

А иначе за 2Checkout што ми направија restrict, јас претпоставувам дека е заради тоа со додавање/бришење, бидејки ништо друго што може да ми падне на памет немав направено што би предизвикало тоа, причина не добив зашто сто пати се обратив во support staff i risk team али ништо, само ми кажаа дека после 90дена средствата ке бидат префрлени.
    Ако има некој повеќе искуство со 2checkout нека даде некој совет плус да знаеме што да корегираме или избегнуваме во иднина.

5. Dead Brain

Dead Brain
    Intern

11
    7
    19 Февруари 2018
    Машко
    еве напраив дропшипинг сервер кај што може да разменувате мислења во реално време пошо претходниот сервер беше направен па избришан од некој од членовите
    Join the Dropshipping MK Discord Server!

6. курчо

курчо
    Intern

1
    0
    13 Септември 2017
    Машко
  7. Dead Brain

Dead Brain
    Intern

11
    7
    19 Февруари 2018
    Машко
    Тоа не е баш обука се што има кажано го имаш бесплатно на нет во вид на курс само треба малце да се потрудиш ова ти е чиста рекламација според мене за курсот кој го продава. Повекето од вас мислат дека ако купат некој курс или отидат на обука готово научиле се.... никој ама баш никој нема да ти го каже точниот начин на кој работи секогаш ке ти пушта делчиња али не и целата приказна позади таа заработка и се ке изгледа толку лесно.

8. Candice

Candice
    Intern

27
    5
    23 Јули 2019
    Да прашам само за колку време легнуваат парите на 2CO, ако некој купи од вашиот store? Дали може со таа картичка да се порачува од али?

Сподели

Вчитување...