Drone Vlog Series

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од Whisky Vishera, 19 Април 2017.

 1. DrMTR

  DrMTR
  Unbeatable

  5,723
  5,604
  27 Март 2014
  Перфектно Видео. Сакаме уште. :)
   
 2. krema

  krema
  Professor

  6,552
  6,126
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Whisky Vishera
  Во прилог за поквалитетен краен резултат, при монтирањето јас би ги исфрлил кадрите каде што се гледа сенката од дронот.
  Мое мислење е ова, како и да е, до сега што го видовме ова е повеќе од од-лич-но :)
   
  На BEST и (deleted member) им се допаѓа ова.
 3. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  @krema не се исфрлаат тие кадри туку се брише тоа во пост, ама треба време :)
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  @DrMTR иде сезона есен - зимо ќе има сигурно нешто занимливо :)
   
  На DrMTR и krema им се допаѓа ова.
 5. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  239
  253
  17 Март 2010
  Машко
  @Whisky Vishera ѕверу ме интересира само дали од ова живееш(заработуваш) или чисто од хоби си купи дрон и правиш закон снимки :D
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  @worker_x
  Petar Petkovski | Graphic Designer & Web Developer
  http://omnicreative.com.mk

  може да се каже дека дел од клиентите за кои работам бараат снимање со дрон

  последен проект ми беше документирање на локалитет „боров дол“ штипско. кратко видео и фотограметрија.

  инаку, еве што е фотограметрија доколку не е јасно:

  photogrammetry architecture drone - Google-Suche

  Photogrammetry - Wikipedia
   
  На esquimaux, worker_x, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. worker_x

  worker_x
  Gaining Experience

  239
  253
  17 Март 2010
  Машко
  Бравос, одлична работа. 'Thumbs Up'
   
 8. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  кратка тракторска вожња во овче поле денеска на зајдисонце :))

   
  На bogoevski, Boldozer, Necromancer и уште 6 други им се допаѓа ова.
 9. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  Се нема време за дронот, ама кога се има треба да се искористи квалитетно. Локација: Трубарево / Јурумлери

  DJI_0849-2.jpg DJI_0851.jpg
   
  На DennyMK, temelk4, chemioftw и уште 21 други им се допаѓа ова.
 10. sostius

  sostius
  Gaining Experience

  118
  302
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  На DennyMK, Draynor, shifty и уште 15 други им се допаѓа ова.
 11. architect

  architect
  Practice makes perfect

  1,738
  1,840
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Одлично видео од содржина до монтажа !!!! Браво :geek:
   
  На sostius и DrMTR им се допаѓа ова.
 12. sostius

  sostius
  Gaining Experience

  118
  302
  16 Јануари 2017
  Машко
  Фотограф
  Благодарам, сеа ќе чекам следна дестинација :)

  Испратено од [device_name] преку IT.mk форум апликација
   
 13. ljupce

  ljupce
  Gaining Experience

  109
  78
  8 ноември 2011
  Машко
  Одлично видео, би внел повеќе инсерти од тебе/пријателите со што би го направил по персонално.. дрон шотовите се супер но со дополнителни инсерти што би раскажувале "приказна" би билo уште подбро видео. Чекаме ново :)
   
  На DrMTR и sostius им се допаѓа ова.
 14. M.Pix

  M.Pix
  Practice makes perfect

  460
  1,597
  27 Јануари 2014
  Машко


  Малку експериментирав во пост продукција, али генерално сум задоволен. Низок лет над дрва и ветер на Козјак, никогаш не е добра комбинација и едвај слетав.
   
  На Mr.Mrak, Draynor, sostius и уште 7 други им се допаѓа ова.
 15. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  432
  621
  16 Јануари 2016
  Машко
  Супер видео. Иам едно прашање, дали е до мене или не знам ко да засецнуе видеото или па паѓа фрејмрејт на одредени кадри. 24 фпс видео е?
   
 16. M.Pix

  M.Pix
  Practice makes perfect

  460
  1,597
  27 Јануари 2014
  Машко
  Па не знам дали е до тебе ама кај мене си е океј. 24фпс е цело видео, со Phantom 3 Pro и Mark II тајмлапсовите.
   
 17. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,440
  3,217
  21 Јануари 2009
  Има stutter што се забележува најмногу на вториот и третиот кадар, и 13-14 секунда.
  Ама за такви кадри и 24фпс, тоа е нормален статер.
   
 18. moongose

  moongose
  Practice makes perfect

  1,474
  1,611
  19 Јули 2013
  Епа експериментирал во постпродукција :)
   
 19. M.Pix

  M.Pix
  Practice makes perfect

  460
  1,597
  27 Јануари 2014
  Машко
  Не е до пост-продукција. Проблемот кај статеров е што се јавува при голем шатер. Снег и сонце, а без ND филтер користев сигурно 1/250 и повеќе, а е само 24фпс видео.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 20. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  246
  205
  29 oктомври 2009
  Ехтра!
  Малко ногу на плаво ти е снегов, или така ти беше замислата?
   
 21. M.Pix

  M.Pix
  Practice makes perfect

  460
  1,597
  27 Јануари 2014
  Машко
  Експериментирав. Обично колор грејд и корекции правам што по реално да изгледа, ама сакав малку да сменам да видам како ќе изгледа.
   
  На stefan_off му/ѝ се допаѓа ова.
 22. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  246
  205
  29 oктомври 2009
  Split toning e интересно само мислам дека и снегот и небот плави не одат у комбинација. У наредна прилика - пролет ќе биде поинтерно.
   
 23. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  880
  313
  17 Јуни 2008
  Што се деси со човеков, избришан му е user-от? Штета, а ептен квалитетни слики/видеа вадеше.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 24. bxxxn

  bxxxn
  On your way to fame

  748
  868
  11 Март 2011
  На Avid и smole им се допаѓа ова.
 25. Avid

  Avid
  Unstoppable

  2,440
  3,217
  21 Јануари 2009
  На smole и bxxxn им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. MARTIN_MKD
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,473
 2. HijackHacker
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  2,077
 3. Mao
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  582
 4. spiritBreaker
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  581
 5. Pane24
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  708
Вчитување...

Сподели

Вчитување...