1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Drone Vlog Series

Дискусија во форумот 'Видео и аудио продукција' започната од Whisky Vishera, 19 Април 2017.

 1. Dace23432

  Dace23432
  Gaining Experience

  215
  110
  25 Август 2016
  Машко
  Ne e problemot vo dronovite, problemot e vo bateriite, bidejki razvojot na bateriite stoi vo mesto, dodeka razvojot na tehnologiite odi napred, ete imame sega mobilni, tableti, laptopi za gejming, elektricni avtomobili, dronovi, a nikoj ne saka da napravi nesto za razvojot na bateriite uste se koristi istiot dizajn na profesorot Goodenough uste od krajot na 80tite godini na minatiot vek, dotolku sme nesposobni sto covekot na 90godini treba povtorna da razviva nova baterija.
  The 94-year-old father of the lithium-ion battery says he's made another big breakthrough
  Zosto nikoj ne saka da vlozuva vo R&D vo poefikasen storage na baterija, toa nz.
   
 2. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  моментално подобрата батериска технологија е резервирана од армијата на јунајт'стејтс. кога ќе убијат доволно луѓе со нивните дронови во блиски исток, ќе ја направат достапна за пошироката јавност :)
   
  На Dace23432 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

 4. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  snapshot од следното видео кое ќе биде закачено наскоро! многу е тешко да возиш глисер и дрон во исто време :)

  DJI_0618.00_06_06_15.Still001.jpg
   
  krema, Oktar, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  еве го бе, дроне влог 006. за ова видео сонував уште пред да го купам дронот, ми се исполни желбата! ако сте во близина, бујрум на вожња на преспанско ;)

   
  На DennyMK, fikiki, MasteR_#0 и уште 14 други им се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  @Whisky Vishera
  Ми се допаѓа тоа како ги менуваш кадрите во склоп со ритамот на музиката.
  Одлично и само напред :)
   
  На DennyMK, bogoevski, DrMTR и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,106
  3,077
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  богоевски ако не ко познаеш по едноциклот значи не си во тек со настаниве во форумов :D
   
  На bogoevski и Whisky Vishera им се допаѓа ова.
 8. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,470
  5,024
  21 Јануари 2009
  Кул.
  Само крајот некако да беше поисполнителен.
  И бидејќи одамна го пратам devinsupertramp, очекувам повеќе интеракција со луѓе, close-ups и слично, што не мора да значи дека се неопходни но експериментирај :)
   
 9. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  нема интеракција со луѓе пошто е drone vlog :)

  Испратено од BTV-DL09 преку IT.mk форум апликација
   
 10. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,470
  5,024
  21 Јануари 2009
  Не разбирам?
  Ако се доближиш поблиску до човек со дронот ќе префати некоја болест? :D
   
  На Whisky Vishera му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,685
  2,662
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Пак, мазно... Прекрасно кон волшебно!
  Свака част!

  И на форум доаѓам со моноцикл, едноцикл :)
  Ене го у аватар,
   
  На Pane24 и Whisky Vishera им се допаѓа ова.
 12. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  може да му ја ишишам косата :)

  Испратено од BTV-DL09 преку IT.mk форум апликација
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 13. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  651
  2,185
  27 Јануари 2014
  Машко
  Дали има некој носено дрон со авион? Поточно со Виз Ер за Германија? Можам со мене како рачен багаж или треба да го чекирам?

  @Whisky Vishera
   
 14. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  391
  198
  18 Март 2015
  Машко
  Батериите треба да ги чекираш. За дронот не би знаел да ти кажам
   
  На M.Pix и Whisky Vishera им се допаѓа ова.
 15. smole

  smole
  Unstoppable

  2,953
  3,292
  18 Април 2007
  Bateriite moraat vo rachen bagaz, ne se chekiraat vo nikoj slucaj.
   
  На M.Pix и Whisky Vishera им се допаѓа ова.
 16. stefan_mkd

  stefan_mkd
  Gaining Experience

  391
  198
  18 Март 2015
  Машко
 17. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  Не сум постирал одамна, а и не сум летал одамна :) Сепак да пуштам еден мал тизер за едно видео што се спрема - фотката не е од дрон - ама чисто орентационо. овој скијеров сум јас

  PTR_8423.jpg PTR_8504.jpg PTR_8468.jpg
   
  На ace106, Necromancer, Kajsibebraat и уште 8 други им се допаѓа ова.
 18. macedoniac123

  macedoniac123
  Intern

  23
  19
  24 Март 2017
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,308
  9,552
  23 oктомври 2012
  Машко

  Mavic. Јас гласам за Мавик.
   
  На smole и Whisky Vishera им се допаѓа ова.
 20. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,223
  6,349
  27 Март 2014
  Дај некое видео од дронот .
   
 21. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  mavic
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  конечно бидна и вејкбординг видеото. камера и возење на глисер - јас, возење на даска, монтажа и пост продукција филип (ветеран во FX3X со 20 години искуство). Enjoy the ride!

   
  На caki, damil, bogoevski и уште 10 други им се допаѓа ова.
 23. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  неколку кадри од археолошки локалитет боров дол. фотографии и видео за документација

   
  На caki, bogoevski, Avid и уште 5 други им се допаѓа ова.
 24. Whisky Vishera

  Whisky Vishera
  Гостин

  Drone Vlog 007 е готов. Ептен набрзинка намонтирано од купишта снимки, не замерувајте немам време а сакам да споделам :)

   
  На bojan dimkovski, BEST, caki и уште 8 други им се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  WoW, fabulous :)
   
  На Whisky Vishera му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...