1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Bux.to

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Tayshaun, 9 Февруари 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. MARTIN_MKD

  MARTIN_MKD
  Intern

  419
  2
  27 ноември 2007
  Дај жити се постирај ги тука да го видиме и тоа чудо
   
 2. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  Поради крајно несериозно и нападно однесување, CD-ROM е баниран.
  Така да.. не го очекувај тоа..:))
   
 3. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Druze idi na youtube i ke najdes milion klipcinja za hakiranje i finti za BUX.to....taka edno mi ostana u sekjavanje deka imase finta kako da startuvas so poveke pari i da dobivas poveke pari za sekoe klikanje....pa ne ti trebaat ni referali :).....ali proveri........ne znam koe bese.
   
 4. dragan0688

  dragan0688
  Intern

  7
  1
  8 Јуни 2008
  jas na bux.to imam do sea okolu 80$...imam pobarano 17$...cekam 3 meseci ..bi trebalo denovive da mi isplatat ..pa ke vidime...Za karticite na bux.to...koga izlegoa...mozes sekoj da naraca...no posle gi napravija samo za premium....mi stigna...no nemoze na nejze da mi prefrlaat pari, dodeka ne stanam premium member...
   
 5. HKD

  HKD
  Intern

  8
  0
  16 Август 2007
  Мислам дека НАЈДОБРО е да се регистрирате уште на неколку други сајтови.
  Ќе правите по едно 100 клика дневно, и тогаш дефинитивно ќе заработувате доволно што ќе ви се исплати.
  Па уште ако имате и реферали... Ќе ви биде супер...

  Еве ви уште две сигурни страни:
  http://www.earn3.com/?r=hajan
  http://big-earn.info/register.php?r=hajan

  ОВИЕ ДВЕ ВЕБ СТРАНИ ВЕЌЕ СЕ ПРОВЕРЕНИ, МОИ ПРИЈАТЕЛИ МЕ ПОКАНИЈА И ЈАСНО МИ ТВРДАТ ДЕКА ВЕЌЕ ПОВЛЕКЛЕ ОДРЕДНЕА СУМА НА ПАРИ.

  Скоро ќе ви пуштам и скенирани слики од деталите околу испраќањето на парите.

  Лошо е тоа што на big-earn има само трансфер преку PayPal, но набрзо ќе вклучат и AlertPay.
   
 6. MARTIN_MKD

  MARTIN_MKD
  Intern

  419
  2
  27 ноември 2007
  Јас чекам од Март навака па ништо и веќе изгубив надеж. Мислам дека нема ни да исплатат.
   
 7. hmmm

  hmmm
  Gaining Experience

  1,242
  81
  30 ноември 2007
  Чекам веќе седум месеци.. и тоа е, не стигнуваат, но одамна се откажав од кликање.:ua:
   
 8. trakilaki

  trakilaki
  Intern

  1,084
  18
  15 Мај 2008
  Batka mnogu si pameten be ........ tvoi referali da bidat???????
  www.earn3.com samo tolku treba ponatamu e nevazno:D
   
 9. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  хехе.. :))
  Заради тоа и не ми се коментира на овие теми.. Секој сака да искористи.. Абе аман.. Да не се повторувам, мојот став за ова е веќе познат.. А нешто најмногу што ме нервира на овие страни, се баш рефераливе..

  No Comment.
   
 10. SuperMiki

  SuperMiki
  Intern

  90
  0
  12 Август 2008
  Тие ги исплаќат парите али преку сервисот Alertpay,преку кој моментално неможат да се подигнат пари во Македонија бидејќи ја немаа таа опција.
  Единстевно со некоа опција exchanger AlertPay to Internation Wire Transfer ( за оваа треба девизна сметка ) итн ..
   
 11. temeroot

  temeroot
  Intern

  3
  0
  24 Февруари 2008
  bux.to parite pristignaa

  Na 6.08.2008 parite pristignaa na karticka.bravo:
  139 $ na 06.06.2008 gi pobarav kako premium member.

  Account Balance
  $ 129.4425
  Total Amount Paid
  $ 139.0000:

  BUX.TO ne e SCAM!
  :bravo:
   
 12. ajvar

  ajvar
  Intern

  295
  6
  19 Август 2008
  dali ima nekoj kupeno referali od bux i ako ima kolku klika ima dnevno od niv?
   
 13. Strelec

  Strelec
  Intern

  1
  0
  26 Август 2008
  I sea zaklu4iv deka ne moze da se zeme kesh od ofa stranite..
  taka:isplashen::isplashen::isplashen::isplashen:
   
 14. Stane

  Stane
  Gaining Experience

  2,497
  75
  4 oктомври 2007
  bux.to ја банираа македонија,видете таму во новости кај bux.to :lut2::lut2::lut2:
   
 15. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  Лелеее, има некој предавник у форумов:

  Али видете после што пишаа:
   
 16. MetalGear

  MetalGear
  On your way to fame

  2,992
  504
  14 Април 2007
  Машко
  хехе а јас бш мислев да се регистрирам на bux:)
   
 17. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  hahaha,

  Абе терајте како Србија и готово
   
 18. fuUuUzZzZy

  fuUuUzZzZy
  Mr. Sensei

  4,836
  824
  14 Декември 2007
  Машко
  Game developer, VFX Artist
  хмммз.. Да не отворам посебна тема, само како известување има и bux.bg. таму мислам дека сме признати..

  Иако иам миљон пати кажано дека лично не ми се потребни тие пари, меѓутоа принуден сум да кликам на оваа страна барем еднаш неделно за да ми се исплати bnc-to на ирц..
   
 19. ajvar

  ajvar
  Intern

  295
  6
  19 Август 2008
  dobro e jas ne sum baniran iako sum nov.i uste ednas da go povtoram prasanjeto zasto ne veruvam deka nekoj gore ke go procita: dali ima nekoj kupeno referali od bux i ako ima kolku klika ima dnevno od niv?
   
 20. temeroot

  temeroot
  Intern

  3
  0
  24 Февруари 2008
  So visa karticka se zaclenav premuim.
   
 21. MARTIN_MKD

  MARTIN_MKD
  Intern

  419
  2
  27 ноември 2007
  Имало во весник дека некој тип од Македонија досега заработил и му исплатиле 10 000$ во Македонија. Инаку од неодамна на сајтот на bux беше објавена вест дека сите членови од Македонија се банирани поради некои кои правеле измами, но набргу ја апдејтуваа веста дека повеке нема да има нови членови од Македонија
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...