• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Анхоч - Генерална дискусија, информации и искуства

Генерално кое е вашето мислење за Анхоч?

 • Позитивно

  Гласови: 280 84.6%
 • Негативно

  Гласови: 23 6.9%
 • Немам никакво мислење

  Гласови: 28 8.5%

 • Вкупно гласале
  331

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,889
7,599
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
Дечки дали ви се дешава баг во темава, стигна нотификација и наместо да ме однесе до постот што не ми е прочитан, ме носи уназад неколку постови.
Редок е багов, се дешава еднаш у неколку месеци у разни теми, никако не сфаќам зошто се дешава.
И кај мене исто на оваа тема.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
891
769
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
MSI RX570 GAMINGX 4GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
Го развлековте ептен ова со маусот... Треба да се преместат постовите во темата за негативно иксуство со сервис на Анхоч.
ќе го завршиме... после порака од моја страна дека не треба поправка бидејќи не намеравав да плаќам ништо, и во најскор можен рок ќе биде подигнат маусот, која беше напишана истиот ден кога ја добив пораката дека ќе ме известат за цена на поправката, денес пријатно бев изненаден и пречекан во сервис, маусот бил поправен(левиот клик, сепак бесплатно можело) но чкрипењата на десниот се можеби и полоши, и ми кажаа дека дел од дизајнот на маусот е, епа нека биде така, тогаш.

214185641_555492365623690_7844445354047393813_n.jpg


еден проблем решен. другите 2, нажалост уште присутни. здравје, друг пат ова не.
 

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
172
268
ќе го завршиме... после порака од моја страна дека не треба поправка бидејќи не намеравав да плаќам ништо, и во најскор можен рок ќе биде подигнат маусот, која беше напишана истиот ден кога ја добив пораката дека ќе ме известат за цена на поправката, денес пријатно бев изненаден и пречекан во сервис, маусот бил поправен(левиот клик, сепак бесплатно можело) но чкрипењата на десниот се можеби и полоши, и ми кажаа дека дел од дизајнот на маусот е, епа нека биде така, тогаш.

Погледнете го атачментот 102572


еден проблем решен. другите 2, нажалост уште присутни. здравје, друг пат ова не.
Дали падовите ти ги имаат заменето? Кај мене ги оставија истите и се одлепуваат нажалост.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,901
1,404
Неготино
Дечки дали ви се дешава баг во темава, стигна нотификација и наместо да ме однесе до постот што не ми е прочитан, ме носи уназад неколку постови.
Редок е багов, се дешава еднаш у неколку месеци у разни теми, никако не сфаќам зошто се дешава.
А ја мислев 2 дена на тешки дроги дека сум.
 

Steam.

On your way to fame
31 мај 2011
891
769
Чаир
Steam.'s setup  
Processor & Cooler
i7 2600 w/CM Hyper 212+
Motherboard
ASRock H61M-VG3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + 2TB WD20EZRX
PSU
Seasonic M12II 520W
RAM
12GB DDR3 @ 1333MHz
Video card
MSI RX570 GAMINGX 4GB
Case
CoolerMaster Elite 335U
Mouse
Glorious Model O (Matte White)
Keyboard
Anne Pro 2
Audio
Creative Play 3 w/ Sennheiser HD 215
Monitor
ASUS VG248QE/Dell 1909W
OS
Windows 10
Дали падовите ти ги имаат заменето? Кај мене ги оставија истите и се одлепуваат нажалост.
истите падови се, и се одлепуваат и кај мене.
Мислењето е автоматски споено:

А ја мислев 2 дена на тешки дроги дека сум.

Апдејт на форум v2.1.11 29/09/2020 [Куп Features]

уште одамна зборам за ова..
 
 • Ја почнал/а темата
 • #706

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,019
4,318
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Тоа не е истото со она што @Avid го спомна. Овде во темава кога ќе кликнеш на нотификацијата дека има ново мислење, не те носи на новото туку на некое постаро неколку поста поназад. @Fatal1ty_
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,889
7,599
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
@Fatal1ty_ средувај под хитно иначе ти кратам од ќебапите.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,709
4,550
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Дечки дали ви се дешава баг во темава, стигна нотификација и наместо да ме однесе до постот што не ми е прочитан, ме носи уназад неколку постови.
Редок е багов, се дешава еднаш у неколку месеци у разни теми, никако не сфаќам зошто се дешава.

Проверивме во Анхоч сервис, нема баг, си го оштетил твојот маус и кога кликаш автоматски ти скрола нагоре.
 

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
172
268
Се надевам Анхоч ќе научи во иднина при отворање на маус или било што друго каде што има пад, истиот се заменува. Направен е телефонски повик, пратени слики по емаил, во исчекување на одговор. Трошење на времето на клиентите, ++.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,499
1,127
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Маусов е стварно убав на изглед и од самото гледање на сликава мене ми се скрши филмот да бидам искрен.

Се надевам Анхоч нема да се избугарат пошто стварно само од кај нив купувам работи.
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
5,865
9,304
Скопје
Ќе направам update мислам дека се средува со него.
Но дали си сигурен која е причината за постоењето на багот?
Мене ми смрди дека е до она скапаноно ембедирање од Редит, пошо тоа знае и автоматски со звук да ми се пушти коа ќе кликнам на страната.
 

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
172
268
Дали има некој проблем кога ѕвони на (02) 329 01 55 и не можи да одбери од наведените опции 1, 2 и 3?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,856
11,117
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Дали има некој проблем кога ѕвони на (02) 329 01 55 и не можи да одбери од наведените опции 1, 2 и 3?
Јас имам таков проблем, не само таму туку и на многу други места, на ПОЦ на пример.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,856
11,117
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
172
268
Среќен крај на приказната со маусот. Одобрена замена, немаше таков маус и се одлучив да сменам. Па со среќа нека е!


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
 • Ја почнал/а темата
 • #718

NecrotoX

Unbeatable
4 март 2013
4,019
4,318
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,612
14,604
Назад две-три страни некој имаше пишано „Анхоч е новиот Сетек“

Можеби не се цвеќиња, ама ниту биле ниту ќе бидат Сетек.
 

outsider

Gaining Experience
14 јуни 2019
172
268
Назад две-три страни некој имаше пишано „Анхоч е новиот Сетек“

Можеби не се цвеќиња, ама ниту биле ниту ќе бидат Сетек.
Кога разговарав по телефон ми се извинија за настанатата ситуација и грешката при сервисот. Ми рече уште веднаш однеси го маусот и земи си што сакаш. Можи направија грешка при првото праќање, но сепак на крајот заврши среќно.
 

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,612
14,604
Кога разговарав по телефон ми се извинија за настанатата ситуација и грешката при сервисот. Ми рече уште веднаш однеси го маусот и земи си што сакаш. Можи направија грешка при првото праќање, но сепак на крајот заврши среќно.
Љубезни се пошто ги млатиш овдека на форумов наназад 2-3 недели, ете затоа.

btw
Тој што ги вадел падовите очигледно нема слушнато за фен, алкохол и рибарски конец.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,295
16,235
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Љубезни се пошто ги млатиш овдека на форумов наназад 2-3 недели, ете затоа.

btw
Тој што ги вадел падовите очигледно нема слушнато за фен, алкохол и рибарски конец.
И супер лепак :D
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,709
4,550
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
Кога разговарав по телефон ми се извинија за настанатата ситуација и грешката при сервисот. Ми рече уште веднаш однеси го маусот и земи си што сакаш.
Па земи си RTX3080 и не гледај назад...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,439
Членови
29,932
Најнов член
Sladzana.Angjelkovska
На врв Дно