• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

заштита

 1. JasSum

  Конфигурација/систем за бекап на податоци

  Треба да се состави конфигурација која ќе биде за бекапирање на податоци. Податоците ќе се снимаат мрежно од некои компјутери од мрежата што ќе имаат пристап. Тие треба да бидат во раид1 и треба да биде енкрипитрано. Тие податоци на 2 недели ќе се вадат на надворешен медиум (усб / хдд / двд) што...
 2. Lokvan

  McAfee LiveSafe, впечатоци и краток опис

  Вчера инсталирав McAfee LiveSafe. Еве првични впечатоци и мислење... - Фалат опции за подесеување. На пример, exclude може само за фајл ама не и за фолдер/и. - При on-demand или real-time скенирање не може да се подеси акција за најдениот „престапник“. Може само после од карантин да се вратат -...
 3. K

  Предлог за Оптика во Скопје

  Здраво дечки, ми треба инфо за добра оптика низ скопје? ДА не лутам...ваши искуства? Претпоставувам дека голем дел од нас/вас имаат проблем со очи и предолго седење на компјутер? Еве и јас од скоро сум дел од оваа група на луѓе, но немам поима ништо во врска со ова ;)
На врв Дно