Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

хрватска

 1. ContentBot

  Google го купува хрватскиот стартап PhotoMath за сума од над сто милиони евра

  Google најави купување на хрватскиот стартап PhotoMath, едукативна апликација со над 300 милиони преземања. Веста за купувањето доаѓа од Европската комисија, која треба да даде потврда за да се финализра зделката. Европската комисија постави рок до 28 март, до кога треба да ја донесе конечната...
 2. ContentBot

  Хрватскиот The Lokals е еден од поимпресивните NFT проекти на кои сме налетале

  The Lokals е проект на малото сплитско мултимедијално студио Prime Renders Studio основано од браќата Миливој и Вељко Поповиќ. Prime Renders преку овој проект успева за прв пат да ја донесе блокчејн технологијата во анимираните филмови со тоа што сите оние кои што ќе купат некој токен од...
 3. ContentBot

  Приказната за хрватскиот еднорог Infobip и неговото влијание врз тамошната технолошка сцена

  Започнувајќи во 2006-та година како еден мал стартап од регионот на Истра во Хрватска, компанијата за комуницски софтвер Infobip денес вреди повеќе од милијарда долари и е еден од главните столбови на хрватската технолошка сцена. Хрватскиот еднорог, чие главно седиште е во малиот град Водњан...
 4. ContentBot

  Плаќање со крипто: хрватски Конзум пионер, македонските угостители бараат поддршка

  Хрватскиот ланец на маркети Конзум од 1-ви декември на своите купувачи им овозможи плаќање со криптовалути. Ова е првиот ланец маркети за малопродажба во Хрватска, кој овозможува купување на производи со криптовалути и една од ретките продавници во регионот во кои ќе може да се користат...
На врв Дно