Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Хрватскиот The Lokals е еден од поимпресивните NFT проекти на кои сме налетале

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
249
805
www.IT.mk
The Lokals е проект на малото сплитско мултимедијално студио Prime Renders Studio основано од браќата Миливој и Вељко Поповиќ. Prime Renders преку овој проект успева за прв пат да ја донесе блокчејн технологијата во анимираните филмови со тоа што сите оние кои што ќе купат некој токен од колекцијата ќе бидат инволвирани во некаква си улога во самиот проект – анимиран филм кој според трејлерот делува навистина фасцинантно (барем за нас :)). Студиото има искуство во поле на анимација и филмска индустрија, досега во 14 години колку што постои, успеа да собере 70 меѓународни награди. Дел од нивните клиенти се и: Netflix, CNBC, Financial Times, Lipton, HEP…

View: https://www.youtube.com/watch?v=xt180cQJXuQ&feature=emb_title


 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.763
10.250
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Многу сум импресиониран.
 

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
966
1.066
Skopje
Импресивен е проектот, сепак нема поимресивен и поуспешен од легендарниот Bored Ape Yacht Club. Видео за суштината на NFT, најголемата измама што 21-виот век ја има видено до ден денес.
View: https://www.youtube.com/watch?v=XpH3O6mnZvw

Чекај малце.

Имам слушнато за овие ејповиве и имаше доста вести за нив, али сега прв пат ги отварам.
Сакаш да ми кажеш дека ценава пример за ова долу, е 154 илјади долари? Дека за оваа сликичка, некој плаќа волку пари?

Screenshot_1.jpg

А ова доле се реални „понуди“ на луѓе? Дека се наддаваат со цени по 100 илјади долари?

Screenshot_2.jpg
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
445
828
херцажа
Чекај малце.

Имам слушнато за овие ејповиве и имаше доста вести за нив, али сега прв пат ги отварам.
Сакаш да ми кажеш дека ценава пример за ова долу, е 154 илјади долари? Дека за оваа сликичка, некој плаќа волку пари?

Погледнете го атачментот 115553

А ова доле се реални „понуди“ на луѓе? Дека се наддаваат со цени по 100 илјади долари?

Погледнете го атачментот 115555
Да. Плаќаат по 100К$. Додека креаторите на проектов станаа милјардери продавајќи магла и спроведувајќи нео нацистичка пропаганда со plausible deniability на сите dog whistles и наци референци, кои што се во смешно голем број и се екстремно очигледни за некој што истражил барем пола час на интернет, но се тотално невидливи за нормалниот човек кој истражил 0 минути или за игнорантен celebrity кој што е таму кај што дува ветерот.
Затоа е ова најголемата измама и трол спроведен пред очите на целиот свет, направени се милијарди врз основа на ништо. Нивните клиенти си ги третираат како мајмуни и како бескичмењаци, со директно плескање во фаца колку се глупи.
 

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
966
1.066
Skopje
Сме утнале брзините.

Од утре почињам НФТ-иња да правам. Ќе се измили нешто преку овие Аи-њава на Дале и Мидџурнеј :ROFLMAO:

Ем продавам ваздух, ем сум легит.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ceco

NecrotoX

Undead
4 март 2013
5.305
6.429
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 980 Pro 1TB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
32GB Kingston FURY Beast DDR4 @ 3200 MHz
Video card
EVGA GeForce RTX 3060 XC GAMING 12GB
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Razer Basilisk V3
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2518D 25" + Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro
OS
Windows 11 Home
@coNNectMKD eдни од првите популарни NFTs односно дигитални сликички за кои се даваат многу пари се Crypto Punks a потоа се појавија и многу други, меѓукои и озогласените Bored Apes.
А ти касниш малку поќе, веќе секој Петко прави своја NFT колекција, на Upwork секој втор оглас е "need an NFT artist" така да освен ако немаш ептен добар маркетинг или ептен добар креативен проект тешко дека ќе успееш со нешто слично како мајмунов погоре.

Инаку има друга тема општо за NFT каде што треба да се префрлат мислењава, оваа е конкретно за овој проект, The Lokals.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com
Да. Плаќаат по 100К$. Додека креаторите на проектов станаа милјардери продавајќи магла и спроведувајќи нео нацистичка пропаганда со plausible deniability на сите dog whistles и наци референци, кои што се во смешно голем број и се екстремно очигледни за некој што истражил барем пола час на интернет, но се тотално невидливи за нормалниот човек кој истражил 0 минути или за игнорантен celebrity кој што е таму кај што дува ветерот.
Затоа е ова најголемата измама и трол спроведен пред очите на целиот свет, направени се милијарди врз основа на ништо. Нивните клиенти си ги третираат како мајмуни и како бескичмењаци, со директно плескање во фаца колку се глупи.


Не се што ке видите на интернет е точно, информирајте се убаво.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
445
828
херцажа

Не се што ке видите на интернет е точно, информирајте се убаво.
Ништо не пишува во артиклов, само тоа дека ги отфрлиле доказите и не се согласиле со обвинувањата, исто како што осуден виновен у судница вика дека не е виновен и не се согласува со пресудата, а има 10 сведоци и 15 докази за стореното дело.
 

petkotrajko

Practice makes perfect
16 јуни 2017
1.595
1.725
@coNNectMKD eдни од првите популарни NFTs односно дигитални сликички за кои се даваат многу пари се Crypto Punks a потоа се појавија и многу други, меѓукои и озогласените Bored Apes.
А ти касниш малку поќе, веќе секој Петко прави своја NFT колекција, на Upwork секој втор оглас е "need an NFT artist" така да освен ако немаш ептен добар маркетинг или ептен добар креативен проект тешко дека ќе успееш со нешто слично како мајмунов погоре.

Инаку има друга тема општо за NFT каде што треба да се префрлат мислењава, оваа е конкретно за овој проект, The Lokals.
Не секој Петко.

Испратено од телефоно.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.494
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно