Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

viber

 1. ContentBot

  Полиција на пат? Наместо непрегледни Viber групи, користете Waze

  Viber е една од најкористената апликација за инстант комуникација во Македонија, а можеби едни од најпопуларните групи на платформата се токму оние за известување каде има полициски патроли и радари на патиштата. Пример за таква група е ИНФО-СООБРАЌАЈ +389 МК. Оваа Viber група, наменета само за...
 2. SiPy`

  Обид за Phishing - Reklama5/Viber

  Имам неколку активни огласи на Реклама5, секакви луѓе се јавуваат или ме контактираат на Вибер...ама последново беше добар обид за phishing. Многу добро смислено и ако малку си лаик можеш добро да наседнеш на phishing-ов. За жал не направив скриншот од сајтот, и тој беше добро скоцкан.
 3. ContentBot

  НЛБ Банка ги замени SMS пораките со Viber нотификации

  Во текот на минатата недела, НЛБ Банка ги замени SMS пораките со Viber известувања за секој направен неуспешен обид или успешна трансакција. Банката, со верификуван профил на Viber не побара претходно известување за корисниците со изговор дека истите имаат опција да направат opt-out преку...
 4. Avid

  Туторијал Враќање на тазе избришана порака од Viber

  Овој начин за гледање на тазе избришана порака од Viber важи за Viber на компјутер, не на телефон. Другар ми пиша порака, ја избриша скоро веднаш, и сакав да видам што е. Отворив програма која може да ја пребарува СОДРЖИНАТА на фајловите на компјутерот, и во search-от напишав дел од чатот кој...
На врв Дно