Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Туторијал Враќање на тазе избришана порака од Viber

Avid

Epic
21 јануари 2009
6.214
10.945
Скопје
Овој начин за гледање на тазе избришана порака од Viber важи за Viber на компјутер, не на телефон.
Другар ми пиша порака, ја избриша скоро веднаш, и сакав да видам што е.
Отворив програма која може да ја пребарува СОДРЖИНАТА на фајловите на компјутерот, и во search-от напишав дел од чатот кој беше во близок временски рок со избришаната порака.
Тој дел од чатот, ми го најде во два фајла:
  • viber.db-wal
  • viber.db

Овие фајлови се наоѓаат во
C:\Users\[Username]\AppData\Roaming\ViberPC\[ТЕЛЕФОНСКИ_БРОЈ]\

Првиот фајл е 1 мегабајт и го отворив со Notepad.
У срч пишав чат во близок временски рок со избришаната порака
ми најде ова
cIqxRvG.png
И од ова сфатив дека избришаната порака е повлеченото со црвената линија. Го прашав, потврди.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.624
17.114
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Го гледавте ли филмот? :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.249
Мислења
977.406
Членови
35.554
Најнов член
dorchek
На врв Дно