Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

струмица

  1. ContentBot

    Во Струмица се отвори „крипто“ коктел бар, но коктелите сѐ уште не може да ги плаќате со крипто

    Изутринава бевме пријатно изненадени кога во инбоксот ни пристигна ПР соопштение со наслов: “South Side Cocktail Bar – првиот крипто бар во Македонија“. Очекувањето од мејлот и од насловот ни беше дека ни претстои соопштение кое издржано ги користи термините крипто и криптовалути – нешто кое на...
На врв Дно