Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

стартап

 1. ContentBot

  Стартап на месецот: Boksy ја гради дигиталната читачка култура во Македонија

  https://it.mk/startap-na-mesetsot-boksy-ja-gradi-digitalnata-chitachka-kultura-vo-makedonija/
 2. ContentBot

  Стартап на месецот: Братската врска позади Influencers Club и визијата за доминација на инфлуенсерскиот маркетинг

  Influencers Club е платформа која ги поврзува брендовите со инфлуенсерите. Стартапот собира и агрегира јавни информации за инфлуенсери од над 40 платформи и истите ги филтрира и организира по повеќе од 100 податочни точки. Компанијата основана во 2016-та година досега има соработувано со...
 3. ContentBot

  FitKit – доказ дека упорноста секогаш се исплати [.мк стартап на месецот]

  Овој текст е дел од иницијативата “.mk стартап на месецот” нa IT.mk и Startup Macedonia во кој профилираме по еден .мк стартап кој е на пат кон успехот. .мк стартап на месецот [ноември, 2022]: FitKit е првата фитнес платформа во Македонија што ти овозможува да вежбаш различни спортски...
 4. U

  tldr агрегатор на вести

  Здраво на сите! Јас и колеги на факултет работиме на малку поинаков агрегатор на вести. Се работи за вебсајт каде се прикажуваат вестите според популарност и од нив се извлекуваат најбитните 3 реченици со помош на разни алгоритми на машинско учење. Се работи за react.js фронтенд со flask бекенд...
 5. ContentBot

  FinqUp – .мк fintech стартап со Робин худ идеологија и големи амбиции [.мк стартап на месецот]

  FinqUp е новооформен македонски fintech стартап кој нуди менаџирање на инвестициско портфолио преку алгоритми за автоматско тргување обезбедени од страна на искусни трејдери кои имаат докажани резултати, а кои всушност корисникот ги одбира на маркетплејс понуден од стартапот. За да ја...
 6. ContentBot

  Бугарија го доби првиот „еднорог“ стартап, Payhawk со инвестиција од 100 милиони долари

  Бугарскиот стартап екосистем го доби својот прв еднорог – термин кој се користи во стартап и финансискиот свет за опишување на приватна стартап компанија која има проценета вредност поголема од 1 милијарда USD. Финтек стартапот Payhawk во Б-инвестициона рунда доби 100 милиони долари, а вредноста...
 7. ContentBot

  Концептива – тимот кој нуди револуција во HR едукација со Coach [стартап на месецот]

  Овој текст е дел од иницијативата “.mk стартап на месецот” нa IT.mk и Startup Macedonia во кој секој месец ќе профилираме по еден .мк стартап кој е на пат кон успехот. .мк стартап на месецот [јануари, 2022]: Концептива и нивниот продукт Coach – гејмифицирана платформа за поефикасни корпоративни...
 8. D

  Македонскиот Letz.do ја лансираше својата апликација

  Letz.do, македонскиот стартап кој доби 100.000 евра од SC Ventures денеска на познатата платформа за откривање стартапи и нови идеи, ProductHunt, официјално ja објави својата апликација. Повеќе за лансирањето на Letz тука. Повеќе за инвестицијата од 100.000 евра тука.
На врв Дно