Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

FitKit – доказ дека упорноста секогаш се исплати [.мк стартап на месецот]

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
229
725
www.IT.mk
Овој текст е дел од иницијативата “.mk стартап на месецот” нa IT.mk и Startup Macedonia во кој профилираме по еден .мк стартап кој е на пат кон успехот.

.мк стартап на месецот [ноември, 2022]:​

FitKit_Logo-black-1024x1024-1-1600x1600.png


FitKit е првата фитнес платформа во Македонија што ти овозможува да вежбаш различни спортски активности – каде и кога ќе посакаш – во голем број фитнес и спа центри или од удобноста на твојот дом. Апликацијата денеска има повеќе од 16.000 регистрирани корисници, од кои над 3.000 се активни членови кои плаќаат месечна членарина, достапна е на 3 јазици во 14 градови низ државата, а понудата е поткрепена од над 180 провајдери кои заедно со FitKit нудат 450+ различни услуги.

Прочитајте ја приказната за FitKit на следниов линк:
 

Majestic

Gaining Experience
25 јули 2008
130
125
Битола
Според текстот, испаѓа дека FitKit имаат повеќе провајдери и нудат повеќе услуги споредено со Sportmaster.

Како и да е, супер е кога добра идеја и упорност се преточени во вистински и профитабилен продукт.
 

mdeni

Unbeatable
24 септември 2012
5.770
5.668
Треба да видиш дали ги има тие работи што ги сакаш. За мене ФитКит ми одговара зошто ги има стварите што ми требаат.

За над 10 луѓе ако има на фирма може да се плаќа, што е исто супер за продуктивност.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.585
Мислења
965.495
Членови
34.956
Огласи
2.660
Најнов член
DragiD
На врв Дно