Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Стартап на месецот: Братската врска позади Influencers Club и визијата за доминација на инфлуенсерскиот маркетинг

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
227
716
www.IT.mk
Influencers Club е платформа која ги поврзува брендовите со инфлуенсерите. Стартапот собира и агрегира јавни информации за инфлуенсери од над 40 платформи и истите ги филтрира и организира по повеќе од 100 податочни точки. Компанијата основана во 2016-та година досега има соработувано со брендови како Amazon, Discord, Linketree, HP, Koji, ByteDance, Lóreal, AliExpress и има над 600 клиенти…

View: https://www.youtube.com/watch?v=FaalqStMu2k


 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.176
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно