• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

phantom 3 advanced

  1. W

    Drone Vlog Series

    Неодамна се подновив со Phantom 3 Advanced и решив да почнам серијал на кратки видео клипови (drone vlogs) снимени на одредена локација и кои ќе имаат филмска стилизација. Па бујрум, прва епизода (full hd playback is a must) п.с. сеуште се мислам дали да одам со 2.35:1 (anamorphic) aspect...
На врв Дно