Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

mavic

 1. darko_989

  Искуства со DJI Mavic Air

  Дечки, дали има некој искуство со DJI Mavic Air. Еден кинески ми избега на прво летање, а моментално користам DJI Ryze Tello и сум презадоволен. Сакам да купам Mavic Air, па ако има некој што користи ме интересира: Каков е сигналот во урбана средина( дека користи wifi конекција ) Искуства со...
 2. Mao

  MTOM за DJI MAVIC 2 ZOOM дрон

  Здраво, Во обид да го регистрирам мојот дрон, во документот треба да пополнам MTOМ (MTOW) односно максимална маса на полетување. Во документите што идат со дронот нема ваква информација, а гооглајќи наидов на информација дека DJI свесно не ги кажуваат овие информации. И други корисници на...
На врв Дно