• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ipv6

  1. Lokvan

    CAPTCHA и проблеми со NAT-ирање на VIP, повик до корисниците да се жалат и да бараат премин на ipv6

    ^ ^ Преку глава ви е од замарање со вакви CAPTCHA заглупувања? Не ви се клика на квадрати со сообраќајни знаци за да можете да отворите рандом сајтови? Решението е да се јавите на 077 1234 сервисната линија на ВИП и да се пожалите на ова. Додека сте на линија, пожалете се и на DNS проблемите...
На врв Дно