• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

imac

  1. H

    Аудио драјвер за iMac 2010 godina za Win10

    Потребен ми е аудио драјвер за iMac 2010 godina za Win10, дали можеби некој го имал сличниов проблем и го решил? Со упдате на iMac 2010 година на Windows 10, се си работи супер, само аудио драјверот не работи...
На врв Дно