1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Аудио драјвер за iMac 2010 godina za Win10

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од HuGlajder, 24 Април 2017.

 1. HuGlajder

  HuGlajder
  Intern

  2
  0
  25 Март 2017
  Потребен ми е аудио драјвер за iMac 2010 godina za Win10, дали можеби некој го имал сличниов проблем и го решил?

  Со упдате на iMac 2010 година на Windows 10, се си работи супер, само аудио драјверот не работи...
   
 2. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,088
  971
  4 Февруари 2014
  Машко
  Пробај да најдеш постари bootcamp драјвери за твојот модел на официјалната Apple, но за windows 7, 8, 8.1. Ќе работаат 90%.
   
 3. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,122
  1,267
  25 ноември 2014
 4. HuGlajder

  HuGlajder
  Intern

  2
  0
  25 Март 2017
  na Windows 7 raboti drajverot, ama posle upgrade na Win10 ne raboti :)

  zatoa baram dali nekoj go imal problemot i dali nekade nashol audio drajver za Win10...
   
Слични теми
 1. Flash
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,204
 2. Miki Petrovski
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,127
 3. hajan
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,270
 4. olikomerc
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,229
Вчитување...

Сподели

Вчитување...