Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
M

Продадено iMac 27" Retina 5K; Late 2015

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
23.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Го продавам iMac-от од насловот, со следните спецификации: i5 процесор, 32gb DDR3 1600MHz рам, 2tb fusion drive, AMD Radeon R9 M395 2gb графичка. На дисплејот во левиот дел при подолго време прикажување на иста слика се појавува краткотраен burn-in (прикажан на сликтие), кој по некое време исчезнува и не смета при работа (претпоставувам чест проблем кај овие модели). Компјутерот е во многу добра состојба и функционира без проблеми.

Напомена: не доаѓа со тастатура и маус.

Информации

Автор
m4rk0
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
147

Повеќе огласи од m4rk0

На врв Дно